REKLAMA

Departament Stanu: USA sięgną po kolejne środki nacisku na Rosję w związku z Nawalnym

2021-04-20 21:40
publikacja
2021-04-20 21:40
fot. Mila Larson / shutterstock

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział we wtorek, że Waszyngton nie zawaha się sięgnąć po kolejne środki nacisku politycznego na Moskwę w związku z tym jak rosyjskie władze traktują uwięzionego i poważnie chorego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.

Price dodał, że USA starają się nawiązać konstruktywny dialog z Rosją w tej sprawie, mimo rosnących napięć między obydwoma krajami związanych między innymi z sytuacją na Ukrainie.

W marcu USA nałożyły na Rosją sankcje w związku z uwięzieniem i traktowaniem Nawalnego, który jest bezkompromisowym krytykiem Kremla - przypomina Reuters.

Wcześniej we wtorek kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że rząd Niemiec usiłuje wykorzystać swoje wpływy, by przy pomocy partnerów zagwarantować opiekę medyczną rosyjskiemu opozycjoniście.

Merkel, która wypowiadała się podczas wideokonferencji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, podkreśliła, że jest bardzo ważne, by uwolnienia Nawalnego zażądał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Biały Dom oznajmił w poniedziałek, że za stan zdrowia Nawalnego odpowiada Kreml i rosyjski opozycjonista musi być traktowany w sposób humanitarny.

Nawalny prowadzi głodówkę od 31 marca. W niedzielę został przewieziony z kolonii karnej w Pokrowie do szpitala więziennego w kolonii karnej nr 3 we Włodzimierzu, która owiana jest bardzo złą sławą i uznawana za miejsce tortur. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki