"Demonstracja hybrydowa" w Warszawie. Będzie kolejny protest przedsiębiorców

Stołeczna policja poinformowała, że na sobotę nie zostało zarejestrowane żadne zgromadzenie, dlatego każde będzie nielegalne. Na sobotę po południu zapowiedziany jest w Warszawie tzw. strajk przedsiębiorców.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń +hybrydowy+ i +manewry+. Czuć charakter +pokojowy+" – czytamy na twitterze stołecznej policji.

Kandydat na prezydenta i inicjator tzw. strajku przedsiębiorców Paweł Tanajno zapowiedział na sobotę w centrum Warszawy kolejny protest. Ma się on rozpocząć o godz. 14 w okolicy pl. Defilad. "Tym razem zrobimy im demonstrację hybrydową, pierwszą taką w historii Polski (…) Zrobimy manewry godne XXI wieku. Sprytnie uniemożliwimy użycie jakiekolwiek przemocy" (ze strony policji – PAP) – napisał na profilu na Facebooku Tanajno.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbył się protest tzw. przedsiębiorców. Zatrzymanych zostało blisko czterysta osób, w tym pięć procesowo. Wobec zgromadzonych użyto gazu i siły fizycznej, co – jak wyjaśniła stołeczna policja - było skutkiem agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Policja podkreślała, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, było nielegalne, nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz.

Głos w sprawie interwencji funkcjonariuszy zabrał też szef MSWiA Mariusz Kamiński, stwierdzając, że pod ich adresem narasta kampania oszczerstw i pomówień.

Kamiński w specjalnym liście zapewnił policjantki i policjantów, że jako szef MSWiA działania porządkowe z ubiegłego weekendu w Warszawie uważa za niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji. W jego ocenie padające w przestrzeni publicznej oskarżenia wobec policji są "bezpodstawne i motywowane politycznie".(PAP)

wnk/ itm/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 przemyslaw-pelka

uuu widzę dużo czerwonych łapek jak nigdy. Chyba komuś zaplacili. Oczywiście że policja broni rządu bo to on om płaci.

! Odpowiedz
38 15 specjalnie_zarejestrowany2

Nagrywać, dokumentować, zapisywać nazwiska pisowskich katów. Hitlerowcy zbrodniarze dostawali czape nawet 50 lat po wojnie.

! Odpowiedz
42 17 gronostaj

A policjanci zdają sobie sprawę co im grozi jak się władza zmieni?

! Odpowiedz
11 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
44 16 gronostaj

W Polsce można robić tylko zgromadzenia typu urodziny JP2 w Wadowicach.
Ogromny tłum ludz, ale tam nasza dzielna milicja nic nie robiła.

! Odpowiedz
35 12 karbinadel odpowiada gronostaj

I jeszcze pod pomnikiem smoleńskim - ale to tylko dla członków sekty

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne