Demokrata Deval Patrick wycofał się z wyścigu prezydenckiego

Były gubernator Massachusetts Deval Patrick poinformował w środę, że wycofuje się z dalszej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenckimi, ponieważ nie zdołał pozyskać wystarczającego poparcia po późnym starcie w wyścigu o nominację Partii Demokratycznej.

"Wczorajsze głosowanie w New Hampshire nie wystarczyło, aby stworzyć dla nas wystarczającą dynamikę podczas kampanii przed kolejną rundą głosowań (w prawyborach)" - powiedział po wtorkowych prawyborach Patrick.

"Zdecydowałem zatem zawiesić kampanię ze skutkiem natychmiastowym" - dodał.

Patrick, który po rezygnacji senatora z New Jersey Cory'ego Bookera, był ostatnim Afroamerykaninem ubiegającym się o mandat Demokratów, wystartował w tym wyścigu dopiero w listopadzie 2019 roku.

Booker zrezygnował w połowie stycznia; poinformował wtedy, że wycofuje się ze względu na słaby oddźwięk na jego program wyborczy i niskie notowania w sondażach.

We wtorek, tuż po głosowaniu w New Hampshire z ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej zrezygnowali biznesmen Andrew Yang i senator ze stanu Kolorado Michael Bennet.

Demokraci ostatecznie mają wskazać kandydata na prezydenta w lipcu. Wybory prezydenckie, w których o reelekcję będzie ubiegał się Donald Trump, zaplanowano na 3 listopada. (PAP)

fit/ mal/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil