REKLAMA

Deloitte odpiera zarzuty o brak bezstronności audytorskiej w sprawie GetBacku

2018-05-21 15:00
publikacja
2018-05-21 15:00

Deloitte nie zgadza się z zarzutami, stawianymi przez Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu", o brak zachowania bezstronności przy sporządzaniu bilansu GetBacku. Deloitte zdecydowanie nie zgadza się z "sugerowanymi wnioskami i domniemaniami".

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

W piątek Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" poinformowało Komisję Nadzoru Finansowego oraz Komisję Nadzoru Audytowego o podejrzeniu braku zachowania bezstronności i należytych standardów zawodowych przez biegłych rewidentów akceptujących bilanse spółek sektora finansowego - chodziło o bilans spółki GetBack SA i biegłych rewidentów, związanych z Deloitte.

W poniedziałek firma Deloitte odniosła się do piątkowego komunikatu SBB w stanowisku przekazanym PAP przez rzeczniczkę Ewę Rzeczkowską. Rzeczniczka napisała, że firma zdecydowanie nie zgadza się z "sugerowanymi w tekście wnioskami i domniemaniami".

Jak podało w komunikacie SBB, firma Deloitte Polska Sp z o.o. opiniowała sprawozdania okresowe i roczne firmy GetBack SA (związanej wcześniej z Getin Noble Bank SA). Zadziwiającym jest fakt, iż w ocenie za pierwsze 6 miesięcy 2017 r. nie wskazano żadnych nieprawidłowości. A już w sprawozdaniu za cały 2017 r. wykazano stratę ok. 1 mld złotych" - napisano w komunikacie.

"Jesteśmy w stałym kontakcie z organami regulacyjnymi, zapewniając pełne wyjaśnienia dotyczące wszelkich kwestii dotyczących profesjonalizmu i jakości naszej pracy. Deloitte od wielu lat jest w czołówce audytorów spółek giełdowych. Rzetelność, wiarygodność, profesjonalizm, obiektywizm oraz zachowanie poufności, to podstawowe zasady naszego kodeksu etycznego, których zawsze przestrzegamy" - głosi stanowisko Deloitte.

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
marekrz
'jesteśmy bestronni i rzetelni' A nie to spoko, czyli są niewinni. XDDDD
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
slaw007
Trzeba będzie zmienić nazwę na Delete
xiven
Widzę od jakiegoś czasu w różnych miastach banery firmy Deloitte.

zastanawia mnie co tak potężna korporacja tworzy dla rynku że jest tak publicznie widoczna

patrze po internecie co produkują, okazuje sie że nic nie produkują tylko robią jakieś dziwne coś

teraz już coraz bardziej ogarniam na czym
Widzę od jakiegoś czasu w różnych miastach banery firmy Deloitte.

zastanawia mnie co tak potężna korporacja tworzy dla rynku że jest tak publicznie widoczna

patrze po internecie co produkują, okazuje sie że nic nie produkują tylko robią jakieś dziwne coś

teraz już coraz bardziej ogarniam na czym ich działalność polega...
fakty
W podobnej sprawie Enronu, audytor ArturAndersen przestał istnieć, a prezes zarządu i przewodniczący rady dyrektorów dostali po 25 lat. Zobaczymy czy jesteśmy państwem realnym, czy teoretycznym na kolanach przed finansjerą.
kcc1
Czy tak czy siak, widać ile warte są ich wypociny audytora "wielkiej czwórki". :-)
Niewiele większą ma wartość niż papier i atrament do napisania zużyty.
Jakby nie zrobili audytu "mniejszą uczyniłoby stratę". :-)
skaurus
Teraz pytanie, bronia się bo maczali palce w całym przekręcie i niejeden "biegły" został sowicie wynagrodzony w zamian za "ślepotę", czy bronią się bo okazali się bandą niekompetentnych półgłówkówniczym jak nasza reprezentacja z Wiejskiej? Ktoś widzi trzecia opcję? Skoro nie są złodziejami Teraz pytanie, bronia się bo maczali palce w całym przekręcie i niejeden "biegły" został sowicie wynagrodzony w zamian za "ślepotę", czy bronią się bo okazali się bandą niekompetentnych półgłówkówniczym jak nasza reprezentacja z Wiejskiej? Ktoś widzi trzecia opcję? Skoro nie są złodziejami to znaczy, że dali się zrobić w balona a to jest równie naganne.
Ostatnie zdanie jest najlepsze "...rzetelność i profesjonalizm...", a tutaj jeb, 1 mld straty z powietrza, gdzie tutaj profesjonalizm?
mhm
Tak, całkiem prawdopodobne, że dali się zrobić w balona.
Biegły rewident to nie detektyw, nie prowadzi dochodzenia kryminalnego, ale jedynie opiniuje, czy sprawozdanie finansowe jest zgodne z zastosowanymi zasadami rachunkowości oraz czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową — co niestety oznacza,
Tak, całkiem prawdopodobne, że dali się zrobić w balona.
Biegły rewident to nie detektyw, nie prowadzi dochodzenia kryminalnego, ale jedynie opiniuje, czy sprawozdanie finansowe jest zgodne z zastosowanymi zasadami rachunkowości oraz czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową — co niestety oznacza, że może się zdarzyć, że się da zrobić w balona, gdy dostanie sfałszowaną dokumentację.
antypropaganda odpowiada mhm
biegły rewident? Przecież te tzw.audyty są najczęściej robione przez studentów. Każdy kto jest w tym biznesie wie jak to działa.
maacwin odpowiada mhm
i tu jest sedno zakłamania, audytor oświadcza, że sprawozdania fin. rzetelnie i jasno przedstawiają sytuację majątkową i finansową. a potem zasłania się, że został wprowadzony błąd przez Spółkę. Idąc tym tropem rozumowania to audytor powinien napisać, że otrzymał info od Zarządu Spółki, że sprawozdania rzetelne.i tu jest sedno zakłamania, audytor oświadcza, że sprawozdania fin. rzetelnie i jasno przedstawiają sytuację majątkową i finansową. a potem zasłania się, że został wprowadzony błąd przez Spółkę. Idąc tym tropem rozumowania to audytor powinien napisać, że otrzymał info od Zarządu Spółki, że sprawozdania rzetelne... itd ale on jako audytor to nie ręczy za to swoim nazwiskiem.
Prawda jest taka, że ze sprawozdania fin sprawdzają studenci,właściwie to ich kompletność a audytor podpisuje te brednie,

Powiązane: Afera GetBack

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki