REKLAMA

Debata o wizjach Polski. Biedroń pyta innych kandydatów

2020-06-03 14:26
publikacja
2020-06-03 14:26

Robert Biedroń (Lewica) zaprosił w środę innych kandydatów na prezydenta do debaty o wizjach Polski. Chce zapytać m.in. o opodatkowanie Kościoła, dopuszczenie przerywania ciąży do 12. tygodnia, ustawę reprywatyzacyjną oraz przeznaczenie 7,2 proc. PKB na ochronę zdrowia.

fot. / / Robertbiedron.pl

W środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządził wybory prezydenckie na niedzielę 28 czerwca. Oznacza to, że ewentualna druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

Biedroń podczas konferencji prasowej w Sejmie zaprosił wszystkich kandydatów startujących w wyborach prezydenckich do "debaty o przyszłości Polski". Zaprezentował planszę z pytaniami, które kieruje szczególnie do: prezydenta Andrzeja Dudy, kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, niezależnego kandydata Szymona Hołowni, kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata PSL.

Kandydat Lewicy chce zapytać kontrkandydatów o wprowadzenie kas fiskalnych dla księży i opodatkowanie Kościoła, budowę miliona mieszkań w Polsce na wynajem, ustawę reprywatyzacyjną, dopuszczenie aborcji do 12. tygodnia ciąży oraz gotowość do przeznaczenia w Polsce 7,2 proc. PKB rocznie na ochronę zdrowia.

"Zmierzmy się na wizje Polski, a nie puste frazesy. Pytam innych kandydatów. Czy podpisze ustawę o powołaniu publicznego dewelopera, który wybuduje milion tanich mieszkań na wynajem? Czy podpisze ustawę o sprawiedliwym opodatkowaniu Kościoła? Czy moi kontrkandydaci podpiszą ustawę kończącą dziką reprywatyzację? Czy podpiszą ustawę o dostępie do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia? Czy podpiszą ustawę o zwiększeniu nakładów na zdrowie do 7,2 proc. PKB?" - pytał Biedroń.

Podkreślił, że opowiada się za wszystkimi wspomnianymi rozwiązaniami. "Z dumą mówię o Polsce otwartej, tolerancyjnej, która jest w centrum Europy nie tylko geograficznie, ale przede wszystkim mentalnie" - zaznaczył.(PAP)

ipa/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Wybory prezydenckie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
katzpodola
A gdzie pozostali kandydaci? czy to tylko jedna grupka a o pozostałych zapomniał? Tanie mieszkania na wynajem? a kto będzie ich właścicielem?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki