Darmowy podręcznik wykończy księgarzy?

Dzięki darmowemu podręcznikowi rodzice uczniów zaoszczędzą kilkaset złotych rocznie. Ale z rynku może zniknąć nawet połowa księgarń i wiele wydawnictw - donosi "Gazeta Wyborcza".

(fot. ADAM GUZ/REPORTER / EastNews)

Zdaniem minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej wprowadzenie darmowego podręcznika pozwoli zaoszczędzić rodzicom na koszcie zakupu podręczników i ćwiczeń od 100 mln zł w 2014 r. do 700 mln zł w 2020 r.

Jednocześnie z szacunków branży księgarskiej oraz Polskiej Izby Książki wynika, że z około 1,8 tys. księgarń w całym kraju w najbliższych dwóch latach połowa może przestać istnieć. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 16 ~Antyinflacjonista

Sami sobie winni - tyle lat zerowali na rodzicach i uczniach, to teraz mają za swoje. Trzeba było trzymać niskie ceny, sprawa nie zrobiłaby się polityczna i nikomu by nie przyszło do głowy wprowadzanie darmowego podręcznika.
Pozdrawiam.

! Odpowiedz
0 9 ~agi1551

Drukowanie co roku nowych książek- to jakiś absurd! Albo inaczej - ukryte bezrobocie!
Kto to widział ,żeby dziecko po starszym rodzeństwie nie mogło korzystać z książek. W moim miasteczku są 2 podstawówki i każda używa innego zestawu.

! Odpowiedz
0 3 ~Leszek

Darmowy podręcznik jest beznadziejny. Nauczycielka w ogóle z niego nie korzysta. A do tego tysiące kserówek zamiast zeszytu ćwiczeń. Za darmo niestety kosztuje - pogorszoną edukację.

! Odpowiedz
0 4 ~bbb

wszystko co zrobi państwo jest ... drogie i marnej jakości ... a tu przy okazji za jednym zamachem zlikwidowano cały rynek ... ludzie, którzy to wymyślają to miernoty i nieudacznicy nie mający pojęcia jak funkcjonuje gospodarka ...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne