REKLAMA

Dane klientów Santander Banku na śmietniku

2021-07-19 11:53
publikacja
2021-07-19 11:53
Dane klientów Santander Banku na śmietniku
Dane klientów Santander Banku na śmietniku
/ Bankier.pl

Dane klientów jednego z oddziałów Santander Banku Polska trafiły do ogólnodostępnego kontenera ze śmieciami – donoszą użytkownicy serwisu Wykop.pl. Z ich relacji wynika, że z dokumentów można było odczytać m.in. numery PESEL i adresy zamieszkania. Incydent miał miejsce w Pile.

- Dziś w drodze do bankomatu natrafiłem na kontener wypchany jakimiś dokumentami bankowymi. Bank zmienia siedzibę i postanowił pozbyć się starych papierów. Nie musiałem grzebać w tym kontenerze, bo już na wierzchu natrafiłem dokumenty z PESEL-ami, adresami itp. - napisał w serwisie wykop użytkownik muciosgracjas. Do informacji dołączył zdjęcia potwierdzające znalezisko.

Skontaktowaliśmy się z bankiem w tej sprawie. Przedstawiciele banku nie kryją zaskoczenia. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w Santander Banku Polska dokumenty te powinny zostać zniszczone.

- Jesteśmy zaskoczeni faktem, że archiwalne dokumenty znalazły się w zewnętrznym kontenerze. Zgodnie z naszymi procedurami, dokumenty te powinny być zniszczone. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tych dokumentach, zabezpieczyliśmy je we właściwy sposób. Obecnie  prowadzimy wyjaśnienia co do okoliczności tego zdarzenia oraz analizujemy pod kątem ewentualnego naruszenia praw podmiotów danych. Kolejne działania będziemy podejmować niezwłocznie po zakończeniu tych czynności. Jest nam niezmiernie przykro z powodu tego incydentu - usłyszeliśmy w banku.

Bankier.pl

WB/Bankier.pl

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
zops
Próba zatarcia śladów po milionowych przelewach zagranicznych, na konto: www.amber-chamber.com
henk54
Ktoś powinien za to dostać wyrok.
demeryt_69
Na abarot - jaki bank, takie procedury.

P$. To dawny pracodawca pewnego speca od inwestycji w grunty po-kościelne :)
kryzysio odpowiada demeryt_69
Dile z pedofilem w dodatku.
demeryt_69 odpowiada kryzysio
Grunt, że obaj z tej samej 'opcji' etnicznej :)
zops
Hiszpanie oficjalnie wspominają o groszach.
szymon_xyz
Chciałbym dożyć czasów, gdy Banki będę ponosić odpowiedzialność za powierzone im dane i mienie. Zamiast "jest nam bardzo przykro" powinny poszkodowanym wypłacać solidne odszkodowania (za wzór można przyjąć USA). Jedynie kary finansowe - w moim przekonaniu - mogą odmienić brak równowagi w relacji Bank-Klient.
demeryt_69
System prawny w USA jest dość 'unikalny' :)

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki