REKLAMA

DM Banku BPS podwyższył wycenę Neuki

2020-03-26 15:14
publikacja
2020-03-26 15:14

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 26 marca, podwyższyli wycenę akcji spółki Neuca do 464 zł z 388 zł, co oznacza 14,6 proc. potencjał wzrostu.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

W dniu wydania raportu kurs akcji Neuki wynosił 405 zł.

"Inwestycja w akcje Neuki okazuje się nie tylko bezpieczną przystanią na niepewne czasy. Biznes prowadzony przez spółkę jest odporny na zamieszanie na rynkach finansowych wywołane przez pandemię COVID19, i może okazać się tegorocznym hitem inwestycyjnym" - ocenili analitycy w raporcie.

"Neuca perfekcyjnie przewidziała trendy jakie zachodzą na rynku aptecznym, czyli rozwój e-commerce (e-apteki, erecepty) oraz telemedycyny i odpowiednio wcześniej się do tego przygotowała" - dodali.

Ich zdaniem, obecna sytuacja sprzyja spółce i bieżący rok może przynieść korzyści także inwestorom posiadającym jej akcje.

"Na zwiększenie udziałów w rynku i poziomu przychodów w 2019 roku istotny wpływ miały rozwijane programy partnerskie dla aptek. W programach Partner+, Partner oraz IPRA na koniec 2019 roku uczestniczyło 2275 aptek, co oznacza wzrost o 90 proc. rdr" - podano w raporcie.

"Uważamy, że podstawowa działalność spółki jest nie tylko niezagrożona, ale może być silnie wspomagana kryzysem wywołanym pandemią COVID-19" - dodano.

Depesza jest skrótem rekomendacji dla spółki Neuca. Materiał został opracowany przez DM Banku BPS na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorami raportu są Tomasz Czarnecki i Artur Wizner. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 26 marca o godzinie 14.07.

W załączniku zamieszczamy pełną wersję raportu DM Banku BPS. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

35707620_NEUCA Raport Analityczny.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki