REKLAMA

DM BOŚ obniżył rekomendację dla Mercator Medical do "sprzedaj"

2021-01-22 08:10
publikacja
2021-01-22 08:10
Materiały prasowe

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 14 stycznia, obniżyli rekomendację dla akcji Mercator Medical do "sprzedaj" z "trzymaj", obniżając jednocześnie cenę docelową do 350 zł z 476 zł wcześniej.

W czwartek na zamknięciu kurs spółki wynosił 361 zł.

"Oczekujemy, że rok 2021 powinien być również bardzo udany dla spółki, biorąc pod uwagę naszą prognozę całorocznego zysku netto w wysokości 1,1 mld zł (+14 proc. r/r; 4,3x P/E). Jednocześnie spodziewamy się napływu nienajlepszych informacji m.in. dotyczących wygaszania pandemii czy trendu spadkowego średnich cen sprzedaży rękawic, które mogą ciążyć na wycenie spółki w nadchodzących miesiącach" - napisano w raporcie.

Analitycy zakładają również spadki kwartalnych wyników finansowych Mercatora, poczynając od I kwartału tego roku, a najpóźniej od II kwartału.

"Dostrzegamy również potencjalne ryzyka w segmencie dystrybucji związane z zarządzaniem zapasami w okresie spadających cen. Utrzymywanie kosztownych zapasów przy spadających cenach może doprowadzić do obniżenia marż (a nawet do marż ujemnych w ekstremalnych przypadkach)" - podano.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Tomasz Rodak, nastąpiła 15 stycznia o godz. 8.10.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy wymagane prawem informacje DM BOŚ. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

38265861_Mercator_Medical_1_FN_2_2021_DM_BOŚ disclaimer prasa.pdfpdf
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
oryx
Kpina czy rekomendacja na czyjeś zamówienie? Nie jestem fanem tej Firmy ale jeżeli Mercator rok do roku zwiększa zysk o ok. 80 000% , na dzień dzisiejszy ma "O" kredytów , robi inwestycje za kilkaset milionów zł ze środków własnych , gotówki na koncie ma PÓŁ MILIARDA PLN a DM BOŚ przewiduje na 2021r wzrost Kpina czy rekomendacja na czyjeś zamówienie? Nie jestem fanem tej Firmy ale jeżeli Mercator rok do roku zwiększa zysk o ok. 80 000% , na dzień dzisiejszy ma "O" kredytów , robi inwestycje za kilkaset milionów zł ze środków własnych , gotówki na koncie ma PÓŁ MILIARDA PLN a DM BOŚ przewiduje na 2021r wzrost zysku jeszcze o ok.200 milionów (tj.ok.20% przy tak wysokiej bazie z 2020r) - to o co chodzi w tej rekomendacji ?Ktoś sprzedaje a KTOŚ SKUPUJE?
langdon25
Kolejna rekomendacja będzie w lutym: 235zł zdecydowanie sprzedaj.
kier007
Może ten śmieszny bank zacznie wydawać rekomendacje dla Sfinxa , bo tam trochę kasy umoczyli. Bank , który istnieje tylko dzięki kroplówce z NFOŚiGW. Bez funduszu dawno by go nie było. To tyle co do ich rekomendacji.
domin882
Nie rekomenduje , tylko rekomendował 15.01. przy kursie 420 zł .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki