REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

DM BDM podtrzymał rekomendację "kupuj" dla Orange Polska

2023-02-06 11:14
publikacja
2023-02-06 11:14

Analitycy DM BDM, w raporcie z 30 stycznia, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla Orange Polska i podnieśli cenę docelową dla akcji spółki do 9,28 zł, z 7,51 zł.

DM BDM podtrzymał rekomendację "kupuj" dla Orange Polska
DM BDM podtrzymał rekomendację "kupuj" dla Orange Polska
fot. OleksSH / / Shutterstock

"Utrzymujemy zalecenie Kupuj dla walorów Orange i jednocześnie podnosimy naszą cenę docelową do 9,28 zł/akcję. Zgodnie z przyjętymi założeniami, spółka jest obecnie handlowana przy mnożniku EV/EBITDA na lata 2023-2024 na poziomie odpowiednio 4,3x i 3,7x" - napisano w raporcie.

Wskazano, że na bazie przyjętych założeń widać silny impuls wzrostowy dla EBITDaL w 2024 roku, co powinno wzmocnić przyszłe strumienie dywidend wypłacane przez Orange.

"Podkreślamy również, iż z perspektywy inwestorów obecne otoczenie działania dla operatorów telekomunikacyjnych jest wyjątkowo ciekawe m.in. ze względu na wprowadzone wcześniej klauzule inflacyjne (zapisy miały pozwolić na podniesienie cen usług w przyszłości; GUS niedawno podał właśnie dane dot. inflacji za 2022 rok; Vectra jako pierwszy duży dostawca usług zapowiedziała już uruchomienie klauzul inflacyjnych)" - napisano.

Dodano, że prognozy DM BDM w modelu dla dynamiki przychodów nie uwzględniają na obecnym etapie wprowadzenia odważnych podwyżek przez Orange ani zastosowania klauzuli inflacyjnej.

"Jednocześnie bliska jest nam teza, iż rok 2023 może wytyczyć drogę do trwałego wzrostu wartości polskiego rynku telekomunikacyjnego w średniej i dłuższej perspektywie, co z kolei będzie miało wpływ na nasze kolejne aktualizacje modelu" - napisano.

"Oczekujemy, że w latach 2023-2024 będzie widoczny dalszy wzrost przychodów z najważniejszych obszarów biznesowych odpowiedzialnych za realizację przyjętej przez Orange strategii (usługi konwergentne, usługi komórkowe, usługi szerokopasmowe). W modelu przyjęliśmy również założenie iż, w drugiej połowie 2023 roku stopniowo będzie wygasać presja na głównych pozycjach odpowiadających za wzrost kosztów operacyjnych w latach 2022-2023. Skutkuje to w naszym modelu materialnym przyrostem EBITDaL w 2024 roku do 3,41 mld PLN względem zakładanego poziomu 2,99 mld PLN w 2023 roku" - dodano.

Depesza jest skrótem raportu DM BDM wydanego na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Jego autorem jest Maciej Bobrowski. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 30 stycznia, o godzinie 14.20.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

alk/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44556251_20230130_BDM_OPL_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pimpek01
ale DM BDM to nie jest jakiś dobry, wiarygodny analityk kogo można słuchać

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki