DB PBC mecenasem wystawy Powódź z nieba w Sandomierzu

Deutsche Bank PBC objął mecenatem wystawę fotografii autorstwa Kacpra Kowalskiego, dokumentujących tragiczny przebieg powodzi z lotu ptaka. Przejmujące zdjęcia w cyklu „Powódź z nieba” będzie można oglądać od 11 sierpnia przez miesiąc na rynku w Sandomierzu. 


Kacper Kowalski, laureat m.in. nagród World Press Photo, Grand Press Photo i National Geographic, dokumentował skutki kataklizmu od połowy maja do końca czerwca, latając na paralotni nad obszarem blisko 100 km2 zalanych przez wodę. Powstał w ten sposób przejmujący reportaż o skali zniszczeń spowodowanych przez żywioł, dramatyczny obraz katastrofy widzianej z lotu ptaka. Najciekawsze ze zdjęć zostały zaprezentowane na dużych formatach 1 x 1,5 m. Fotografie lotnicze Kacpra Kowalskiego pokazały kataklizm z perspektywy niedostępnej dla uczestników wydarzeń, pozwalając widzowi ogarnąć skalę tej katastrofy. – To optymalna perspektywa, żeby pokazać skalę zjawiska – powiedział autor zdjęć. – Kiedy po raz pierwszy latałem nad Sandomierzem, poraziła mnie skala powodzi i jej, choć nie chciałbym, żeby zabrzmiało to źle, spektakularność. Miasto zalane aż po horyzont, wystające z wody kominy... Chciałem pokazać powódź jako proces, ścieranie się człowieka z naturą. Dramatyczną, nierówną walkę. Jej uczestnikom dedykuję wystawę w Sandomierzu.

 

Po powodzi turystyka w mieście niemal zamarła, mimo że najcenniejsze zabytki Sandomierza nie zostały zniszczone przez powódź. Organizatorzy: autor zdjęć, Polska Agencja Fotografów Forum i Władze Miasta chcą, aby wystawa przyczyniła się do powrotu zwiedzających do Sandomierza.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie http://www.powodzznieba.pl/. Wystawa ma charakter non-profit i jest dostępna dla wszystkich zwiedzających./ Deutsche Bank PBC
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl