Czytelnicy Bankier.pl wybraliby Trumpa

Jesteśmy już na finiszu kampanii prezydenckiej w USA. Dziś Amerykanie wybiorą swojego 45. prezydenta. Czytelnicy Bankier.pl wybierali już wcześniej i zdecydowali, że stanowisko głowy państwa powinien objąć Donald Trump.

O to, na kogo oddaliby swój głos czytelnicy Bankier.pl, pytaliśmy od 26 września – dnia pierwszej debaty prezydenckiej pomiędzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem. W naszej sondzie z miażdżącą przewagą wygrałby reprezentant Republikanów, który uzyskał prawie 67 proc. głosów czytelników. Demokratka mogłaby liczyć na 25,7 proc. poparcia. W głosowaniu wzięło udział 4387 osób.

Czytelnicy Bankier.pl wybraliby Trumpa
Czytelnicy Bankier.pl wybraliby Trumpa (Bankier.pl)

Poza przedstawicielami dwóch głównych sił politycznych, w naszej ankiecie uwzględniliśmy też reprezentującego Partię Libertariańską Gary’ego Johnsona, Darrella Castle z Partii Konstytucyjnej oraz Jill Stein z Partii Zielonych. Od czytelników Bankier.pl otrzymaliby oni odpowiednio 4,84 proc., 1,6 proc. i 1 proc. głosów.

W wyborach prezydenckich na Gary’ego Johnsona będzie można zagłosować w każdym stanie, zaś dzięki istniejącej w niektórych stanach prawnej furtce, umożliwiającej dopisanie kandydata w dniu wyborów, w 47 stanach głosy otrzymać może Jill Stein, a w 46 Darrell Castle.

Donald Trump wygrywa w sondzie Bankier.pl, jednak według sondaży to Hillary Clinton ma większe szanse na zwycięstwo w wyścigu o Biały Dom. Z opublikowanego przez agencję Reutera ostatniego przedwyborczego sondażu wynika, że demokratka może uzyskać 45 proc. głosów i 303 głosy elektorskie, podczas gdy Trump może liczyć na odpowiednio 42 proc. i 235. Na Clinton stawiają też bukmacherzy, którzy dają byłej sekretarz stanu 89 proc. szans na zwycięstwo.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~lolopindolo

Gdyby mieszkali u nas kolorowi to wyniki wyglądałyby zupełnie inaczej. Demokraci sa tego swiadomi dlatego od lat pozwalaja sie osiedlac latynosom mamiąc ich naiwnymi hasłami. Republika umiera jak onegdaj cesarstwo rzymskie... Proces potrwa dziesiątki lat, ale jest nieuchronny.

! Odpowiedz
0 4 ~Bogdan

Cały świat ma powoli dość doktryny lewacko-pseudoliberalnej.

! Odpowiedz
1 0 ~Wyborca

i to jest tak jak do wyboru masz: skorumpowaną, powiązaną z różnymi grupami Clinton oraz 'pojeba' Trumpa.

Ja bym miał problem z wyborem i pewnie bym wybrał z listy pozostałych kandydatów. Ale to bym musiał się o nich najpierw coś dowiedzieć.

! Odpowiedz
0 0 ~PL

Jakby to powiedział prof. Wolniewicz - "gratuluję rodakom"

! Odpowiedz
7 3 ~uciekinier

jedno i drugie.trole i domowe buraki z pl
wystarczy poczytac fora.
mysliciele to nie sa a o ramatyce juz nie wspomne...takie sadaze przypominaja tylko ja pl ucieka przyszlosc...bedzie jak w hameryce..wyksztalcona elita i ciemniaki..ktorym mozna sprzedawac wspolczesne gadzety..tylko bieda bedzie niehamerykanska...dobra zmiana. .stworzy..nowa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~inw

Najgorsze jest to, ze to pokazuje ze inwestorzy przynajmniej Ci udzielajacy sie na bankierze sa za bessa na rynku, sa za strata wartosci posiadanych akcji, to chore.. ja jestem za Clinton, chce aby moje akcje nadal rosly.. nie oplaca mi sie teraz sprzedawac

! Odpowiedz
1 1 ~PL odpowiada ~inw

Wolę stracić na giełdzie niż jak miałaby wygrać ta osłabiona klępa!
ps: a tak na serio wolę wycofać kapitał gdyż uważam, że może się zdarzyć iż Trump wygra.

! Odpowiedz
5 0 ~inw odpowiada ~PL

to nie jest profesjonalne podejscie, z takim mysleniem nie odniesiesz sukcesu jako inwestor gieldowy.. poza tym nawet jak wygra ten klaun i jesli jakakolwiek panika nastapi, nie potrwa ona dluzej niz 5 dni sesyjnych, potem stabilizacja i jedziemy dalej, co innego gry wygra Clinton, to stabilniejszy, pewniejszy wzrost no i na pewno rajd sw Mikolaja mamy, a po nowym roku wiele polskich firm rekordowe wyniki roczne, miejmy nadzieje ze chociaz pragmatycznym Amerykanom zalezy na wzroscie kursu ich akcji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 7 ~plutarch

To nie najlepiej świadczyłoby o rozgarnięciu tych czytelników. Stawiam tezę, że Min. Miłości bardzo podbiło wynik Trumpa.

! Odpowiedz
3 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil