Czy szpitale wykupią OC?

"Nasz Dziennik" ostrzega przed możliwym kolejnym kataklizmem w służbie zdrowia. Według gazety, może nim być obowiązek wykupu przez szpitale ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej podczas leczenia.

"Nasz Dziennik" przypomina, że wprowadzenie ubezpieczenia związane jest z powstaniem nowego systemu udzielania odszkodowań - ustanowiono wojewódzkie komisje orzekające, które będą rozdzielać rekompensaty poszkodowanym.

Dla szpitali oznacza to jednak bardzo duży wzrost kosztów - alarmuje gazeta. Dziennik podkreśla, że w niektórych przypadkach składka ubezpieczeniowa wyniesie 1 procent środków, które trafią do szpitali z NFZ. Już teraz część placówek na Dolnym Śląsku unieważniła przetargi, bo stawki zaproponowane przez ubezpieczyciela okazały się za wysokie.

Więcej o sprawie w dzisiejszym "Naszym Dzienniku"

IAR/nd/łp/nyg
Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~gosia

Bo jak chirurg operuje, to instrumentariuszka ma pilnować narzędzi i jak coś zostanie w brzuchu pacjenta to dlaczego lekarz ma odpowiadać? Jak dochodzi do zakażenia szpitalnego bo salowe i pielęgniarki nie pracuja jak należy, albo podają pacjentom nie te leki co lekarz zapisał, to kto ma za to odpowiadać? Jest masa błędów ludzkich popełnianych przez personel techniczny, pomocniczy itd. Pacjent ma prowadzić śledztwo? Chyba wygodniej dla pacjenta, jak mu szpital wypłaci odszkodowanie i we własnym zakresie znajdzie winnego. A niezależnie od tego lekarze też są ubezpieczeni, nie martw się.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~cypisek

No racja- ja skupiłem się na błędach lekarzy ale nie chciałem tu usilnie ich karcić :) z drugiej strony jak widzimy naszą służbę zdrowia która już nie kuleje, tylko jeździ na wózku inwalidzkim to pytanie czy nakładanie na niewypłacalne jednostki dodatkowych opłat nie przyniesie więcej problemów niż korzyści...

! Odpowiedz
0 0 ~cypisek

A dlaczego szpitale moim zdaniem każdy lekarz obowiązkowo powinien się ubezpieczyć na taką okoliczność... w końcu to on przeważnie partoli sprawe dlaczego szpitale mają ponosić za koniowała koszty tym bardziej że i tak mają zaje...sty deficyt

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,1% I 2019

Znajdź profil