REKLAMA
WAŻNE

Czy nowy prezes Tesco wyciągnie je z kłopotów?

2014-07-21 12:31
publikacja
2014-07-21 12:31
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl

Philip Clarke, prezes największej brytyjskiej sieci supermarketów odejdzie w październiku ze stanowiska. Zastąpi go dotychczasowy manager Unilever Dave Lewis.

Dave Lewis formalnie obejmie posadę nowego prezesa 1 października. Będzie wspierany przez byłego CEO do końca stycznia 2015 roku. Według zarządu spółka powinna dzięki tej zmianie utrzymać i poprawić swoją pozycję na rynku sprzedaży detalicznej.

Philip Clarke był dyrektorem generalnym Tesco od 2011 roku. Od tego czasu udziały sieci handlowej na rynku krajowym spadły z 30,2% do 28,9%, głównie na rzecz ekspansji niemieckich dyskontów takich jak Lidl i Aldi. Ponadto zysk przed opodatkowaniem spółki w minionym roku fiskalnym spadł o 6,9% do poziomu 3,05 mld funtów.

Tesco jest obecnie największym sprzedawcą detalicznym w Wielkiej Brytanii i trzecim co do wielkości na świecie. Kapitalizacja spółki notowanej na londyńskiej giełdzie sięga 23 mld funtów. Tesco zatrudnia 530 tysięcy pracowników i posiada ponad 6 tysięcy sklepów na świecie.

Podstawowe wynagrodzenie nowego prezesa wyniesie 1,25 mln funtów rocznie.

To nie jedyna zmiana personalna w Tesco w tym miesiącu. Wcześniej nowym dyrektorem finansowym został Alan Stewart, zastępując Laurie’go McIlwee.


/aw

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki