Czy mój serwer działa?

Firma Domeny.pl uruchomiła pierwszy w Europie Środkowo Wschodniej, a 19. na świecie punkt globalnego monitoringu usług internetowych - WatchMouse. Wysyła on powiadomienia jeśli monitorowany serwer internetowy przestaje działać.

Wprowadzenie Polski do systemu WatchMouse możliwe było dzięki podpisaniu umowy między krakowską spółką Domeny.pl a holenderską firmą WatchMouse. "Straty firm w Europie z powodu awarii serwerów, serwisów i innych usług internetowych szacuje się na ponad 5 miliardów Euro rocznie. W Polsce są to dziesiątki milionów złotych. Zdecydowanie boleśniejsza jest jednak utrata zaufania klientów" przekonuje Arkadiusz Szczurowski, prezes Domeny.pl.

WatchMouse to system całodobowego monitoringu wybranych serwerów (ftp, e-mail, www) i innych usług internetowych znajdujących się w każdym zakątku świata. Analiza ich pracy może być dokonywana nawet do 9 tys. razy w miesiącu nawet co 5 minut.

Działanie systemu WatchMouse opiera się na pracy 19 "punktów kontrolnych" (serwerów kontrolujących) zlokalizowanych w 14 krajach. Jeden z nich o określonej porze dokonuje analizy działania wybranego serwera lub serwisu www i jeśli wykryje błędy, funkcje kontroli przekazywane są do kolejnego "punktu kontrolnego" w innej części świata. Potwierdzenie błędu w drugiej analizie, generuje ostrzeżenie, które zostaje wysłane do administratora za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS-a lub na ICQ.

System WatchMouse na życzenie klienta tworzy raporty dzienne, tygodniowe lub miesięczne informujące o pracy i wydajności serwerów lub serwisów. Raporty mogą być podstawą analizy dla działów informatycznych, a także ważnym dokumentem dla potencjalnych klientów firmy.

"System nie wymaga od firm instalowania dodatkowego oprogramowania czy sprzętu. Nie eliminuje też działów IT. Daje natomiast gwarancję, że czas bezawaryjnej pracy serwerów i usług www znacznie się wydłuży" zapewnia Grzegorz Danecki, z działu IT Domeny.pl.

WatchMouse narodził się 5 lat temu w Holandii. Jego twórcy przyznają, że była to odpowiedź na zmiany rynkowe na świecie. Już pod koniec lat 90-tych awarie serwerów, powolne strony www lub ich zniknięcie przyczyniały się do masowego upadku firm nowych technologii.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.