Czy będą zmiany w rządzie przed wyborami do PE?

W najbliższych dniach zapewne dojdzie do rozstrzygnięcia, czy jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego będą zmiany w rządzie - poinformował we wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Zaznaczył, że np. szef MSWiA Joachim Brudziński na czas kampanii weźmie urlop.

(fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP)

Dworczyk pytany był w radiowej Trójce m.in. o to, czy jeszcze przed wyborami europejskimi nastąpią jakieś zmiany w rządzie.

"To pewnie rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Mówił o tym pan premier Mateusz Morawiecki. Zarówno możliwy jest wariant taki, w którym niektórzy ministrowie kandydujący do Parlamentu Europejskiego odejdą ze swoich stanowisk, żeby skupić się na kampanii, ale też możliwy jest wariant, że dopiero po wyborach. Bo to przecież wyborcy zdecydują, kto pojedzie do Brukseli (...), tak żeby dopiero po wyborach odeszli z resortów" - mówił.

Dopytywany, czy minister edukacji Anna Zalewska pozostanie ministrem do wyborów, odparł, że "odpowiedź się zawiera w tym, co powiedział przed chwilą".

"Te decyzje zapadną pewnie w najbliższych dniach. Trzeba też pytać panią minister Zalewską, bo wiemy, że część ministrów, tak jak minister Joachim Brudziński podjął decyzję, że na ten najbardziej gorący czas kampanii weźmie urlop, żeby móc się skupić właśnie na kampanii wyborczej. Więc to są też decyzje indywidualne" - powiedział Dworczyk. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ mok/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil