Czy Tusk poprze kandydata PSL na ministra rolnictwa?

Nadal nie znamy odpowiedzi na pytanie - kto zostanie ministrem rolnictwa. Prezydent przyjął wczoraj dymisję Marka Sawickiego z tej funkcji, ale koalicja jeszcze nie ustaliła, kto będzie jego następcą. Kandydatem PSL jest wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Stanisław Kalemba. Premier Donald Tusk rozmawiał z nim po wczoraj południu, ale decyzję, czy propozycja koalicjanta zostanie przyjęta, poznamy dopiero dziś.

Od tego, jak premier ocenił rozmowę z posłem Kalembą zależy, czy zostanie on przedstawiony prezydentowi jako oficjalny kandydat koalicji rządowej na stanowisko ministra rolnictwa. Wieczorem w TVP Info polityk PSL mówił, że spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze. Według relacji posła Kalemby, premier pozytywnie odniósł się do jego wizji zarządzania ministerstwem. Sam również ocenia rozmowę bardzo pozytywnie, ale zastrzegł, że ostateczna decyzja należy do Donalda Tuska.

Jeszcze przed spotkaniem, Stanisław Kalemba mówił dziennikarzom, że nie obawia się podjęcia nowego wyzwania. Wśród swoich planów wymienił między innymi pomysł prywatyzacji Elwarru. Jest on również zwolennikiem połączenia Agencji Rynku Rolnego z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jeśli chodzi o KRUS, to mówi o zmianach, a nie likwidacji.

Poprzedni minister rolnictwa Marek Sawicki podał się do dymisji po ujawnieniu przez "Puls Biznesu" nagrania wideo z rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina i byłego prezesa Agencji Rynku rolnego Władysława Łukasika. Z rozmowy nagranej ukrytą kamerą wyłania się obraz nepotyzmu i brak nadzoru nad spółkami należącymi do Agencji, między innymi nad spółką Elewarr. Podczas rozmowy padają również stwierdzenia mówiące o składaniu fałszywych zeznań przez Marka Sawickiego.

IAR/wcześn./jp/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-11-08 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil