Człowiek Roku Ubezpieczeń dziś otrzyma nagrodę

Adam Sankowski, prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, został Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2007. Nagroda zostanie wręczona 29 stycznia o godz. 19.00 w Galerii Zadra w Warszawie. Laureat otrzyma swój portret pędzla Alfreda Wysockiego.

Człowieka Roku Ubezpieczeń wybiera od sześciu lat działająca przy Gazecie Ubezpieczeniowej kapituła, w skład której wchodzą laureaci z lat poprzednich, wybitni specjaliści rynku ubezpieczeniowego oraz redaktor naczelna, „Gazety Ubezpieczeniowej” Bożena M. Dołęgowska-Wysocka.

Kapituła postanowiła nagrodzić Adama Sankowskiego za „wielki, osobisty wkład w rozwój polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, w tym szczególnie stworzenie Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, która znacząco przyczyniła się do integracji środowiska, wzrostu jego świadomości, edukacji i etyki zawodowej oraz za styl działania: elegancję, uśmiech i klasę”. Kapituła doceniła tym samym nie tylko kompetencje zawodowe laureata, ale także jego liczne inicjatywy na rzecz edukacji środowiska ubezpieczeniowego, sprowadzania nowoczesnych standardów usług oraz stworzenie i wypromowanie Kodeksu Etyki.

Sankowski otrzymał już listy gratulacyjne m.in. od Stanisława Kluzy, przewodniczącego KNF, Tomasza Mintofta-Czyża, prezesa PIU oraz prof. dr hab. Jana Monkiewicza, dyrektora programowego Geneva Association Internationale pour L’Etude de l’Economie de l’Assurance.

W poprzednich latach Człowiekiem Roku Ubezpieczeń byli: dr Stanisław Rogowski – w 2002, prof. dr hab. Jan Monkiewicz – w 2003, Tomasz Mintoft-Czyż – w 2004, prof. Tadeusz Szumlicz - w 2005 oraz Franz Fuchs – w 2006. „Gazeta Ubezpieczeniowa”, inicjator nagrody, wychodzi od 1999 r. i jest jedynym tygodnikiem w branży ubezpieczeniowej.

PRNews / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj