Członkowie Zielonogórskiego Porozumienia Lekarzy nie przyłączą się do protestu

Członkowie Zielonogórskiego Porozumienia Lekarzy nie przyłączą się do protestu lekarzy polegającego na odmowie wpisywania numerów PESEL na receptach. W Polsce 80% recept wypisują lekarze należący do Porozumienia.

Rzecznik Porozumienia, Robert Sapa, powiedział IAR, że rozporządzenie ministra zdrowia nakazujące wpisywanie PESEL-u na recepty jest nieprzemyślane, gdyż skutecznie ogranicza czas poświęcany przez lekarzy na badanie i diagnozę.

Lekarze z Porozumienia będą jednak wpisywać numery PESEL, tak by recepty mogły być realizowane w aptece, a pacjent nie musiał płacić.

Sapa powiedział, że jego organizacja nie kwestionuje potrzeby ewidencjonowania recept, za którymi idą środki z ubezpieczenia pacjenta. W niektórych województwach, gdzie funkcjonuje rejestr usług medycznych w formie książeczek lub komputerowej, wpisywanie numeru PESEL nie jest problemem, jednak korekta rozporządzenia jest konieczna, bo nie jest ono dostosowane do rzeczywistości. Rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego uważa, że ministerstwo i NFZ powinny skupić się na ułatwieniu lekarzom wpisywania numerów PESEL na recepty.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil