Czescy policjanci "kradli" auta złodziejom

Prascy policjanci rozbili największy w stolicy Czech gang złodziei samochodów. Ponieważ dochodzenie było długotrwałe, w jego trakcie funkcjonariusze w miarę możliwości kradli złodziejom skradzione przez nich samochody i oddawali je właścicielom.

Źródło: ThinkstockCzeski gang złodziei samochodów rozbity

Przestępcza szajka specjalizowała się przede wszystkim w autach marki Skoda Octawia, kradnąc po kilka samochodów dziennie. Skradzione pojazdy ukrywano na pewien czas w różnych garażach i magazynach. Po kilku dniach przestępcy odwozili je do specjalnie przygotowanych dziupli, gdzie były rozbierane na części bądź sprzedawane wcześniej umówionym nabywcom.

Dochodzenie w sprawie kradzieży samochodów wszczęto w stolicy Czech w sierpniu. Policjanci zorientowali się, że przestępstw dokonuje większa, bardzo dobrze zorientowana grupa, w związku z czym śledztwo będzie trwać dłużej niż przypuszczano. W tej sytuacji funkcjonariusze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie - aby zmniejszyć straty, po kryjomu zabierali złodziejom te auta, które czekały na odwiezienie do dziupli, i oddawali je właścicielom. W ten sposób udało się uniknąć strat w wysokości blisko trzech milionów koron.

Po zakończeniu śledztwa w ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili akcję, w czasie której zatrzymano dziesięciu członków przestępczej grupy. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Jak poinformował dziennikarzy rzecznik praskiej policji Tomasz Hulan był to największy i najbardziej aktywny gang złodziei samochodów w Pradze. Policjanci szacują, że odpowiada on za ponad 30 proc. wszystkich kradzieży aut w stolicy Czech.

Z Pragi Tomasz Dawid Jędruchów (PAP)

tdj/ az/ ro/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~miki

wiem, czepiam się ale razi mnie Octawia przez "w",

! Odpowiedz
1 6 ~szefuf

Trzech milionów koron? Toż tyle to idzie w radiu wygrać... Ile tych aut odzyskali? 8? 10? No chyba, że odzyskiwali 15-letnie skody, wtedy to i z 30...

! Odpowiedz
4 4 ~jurek

To będzie prawie pół miliona zł. W jakim radio można tyle wygrać?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil