Czerwińska: Zapowiedzi fiskalne bez przekroczenia kryterium 3-proc. deficytu

Zapowiedzi fiskalne nie będą skutkować przekroczeniem 3-proc. kryterium deficytu sektora finansów publicznych - powiedziała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska.

(Ministerstwo Finansów)

"Te wszystkie kroki, etapy, które realizujemy, muszą się mieścić w regułach fiskalnych, normalnych polskich i europejskich, to jest gwarancja stabilności sektora finansów publicznych. Jesteśmy w stanie zrealizować to, co zapowiadamy dziś, bez przekroczenia deficytu 3 proc. PKB" - powiedziała dziennikarzom Czerwińska.

Dodała, że w aktualizacji programu konwergencji (APK) resort nie zrewidował prognozy deficytu gg na 2019 r. i podwyższył prognozę wzrostu PKB na ten rok do 4,0 proc.

"Deficyt zakładaliśmy 1,7 proc. na rok 2019, jeśli chodzi o ustawę budżetową, na razie tego deficytu nie weryfikujemy, myślę, że możemy założyć ok. 9 mld zł lepszego wykonania dochodów podatkowych" - powiedziała.

"W APK podwyższyliśmy prognozę PKB na 2019 r. z 3,8 proc. do 4 proc." - dodała. (PAP Biznes)

pat/ tus/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 9 khh

Ta Pani klamie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.