REKLAMA

Czerwińska: W 2019 r. MF będzie pracować nad reformą podatków dochodowych

2018-10-29 13:00
publikacja
2018-10-29 13:00

W 2019 r. MF chce rozpocząć pracę koncepcyjną nad reformą podatków dochodowych - powiedziała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

W roku 2019 r. chcielibyśmy popracować nad reformą podatków dochodowych. Wymaga to długich konsultacji - prelegislacyjnych, najpierw zebrania opinii i doświadczeń, potem wypracowanie projektu, praca nad nim, i znowu konsultacje. Chciałabym, żeby do końca przyszłego roku został wypracowany pakiet dotyczący podatków dochodowych - powiedziała podczas śniadania prasowego Czerwińska.

Pakiet taki będzie zawierał trzy główne elementy. Prosty PIT - opodatkowanie dochodów osób fizycznych z pracy. Drugie to opodatkowanie działalności gospodarczej, trzeba określić zasady, dziś są one daleko niedoskonałe. I podatek od zysków kapitałowych, podatek od tego co czerpiemy z kapitału. Trzeba to określić w naszej polityce fiskalnej - dodała.

Wiceminister Filip Świtała dodał, że w 2019 r. będą trwały prace koncepcyjne, a ewentualny projekt ustawy będzie miał szansę być procedowany legislacyjnie dopiero w 2020 r.

Chcemy, żeby rok 2019 r. był bardziej poświęcony na konsultacje, zamierzamy wzmocnić naszą rolę jako miękkiego regulatora. () Przyszły rok spędzimy na pracach koncepcyjnych. Ustawa będzie mogła być procedowana legislacyjne pewnie dopiero w 2020 r. powiedział. (PAP Biznes)

pat/ asa/ skr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
wht
moze diety niech sobie opodatkują w ramach solidarności i to normalnym podatkiem 18% i 32 powyzej 85tyś bo tam nikt w 1 progu nie zarabia
trooper
Gdy PIS mówi 'reforma' to suweren trzęsie majtkami.
nostsherlock
Znowu podatki chcą podnosić? Masakra!
wataha
UWAGA !!! posiadacze 1 miliona mieszkań na wynajem. Szykuje się nowy, nowiusieńki podatek solidarnościowy od tego co czerpiemy z kapitału. Czyli kataster, wyższy podatek od posiadania drugiego mieszkania, samochodu, dodatkowego biznesiku. Bądźcie czujni!!
karbinadel
"dziś są one daleko niedoskonałe" - inaczej mówiąc: za niskie. Trzeba dowalić prywaciarzom, kułakom i wyzyskiwaczom. Korzyść podwójna - będzie więcej kasy na "plusy", a i prosty lud się ucieszy
wektorwg
Podatki w górę. Tylko teraz doda się przedimek narodowy solidarnościowy albo patriotyczny suweren przyklaśnie
trooper
To nie są podatki tylko 'zrzutki', nie słyszałeś? Podatki tylko obniżają, te nowe opłaty to wszystko 'zrzutki'

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki