REKLAMA

Czerwień na GPW. Mocne spadki JSW i CCC

2019-06-04 17:50
publikacja
2019-06-04 17:50
Czerwień na GPW. Mocne spadki JSW i CCC
Czerwień na GPW. Mocne spadki JSW i CCC
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Po słabej sesji WIG20 zakończył wtorek pod kreską. Mocno traciły akcje JSW oraz CCC. Na szerokim rynku emocje budziła sytuacja ZM Kania.

WIG20 stracił na wtorkowej sesji 0,18 proc. i spadł do 2233 pkt. Mimo popołudniowego ożywienia nie udało się utrzymać indeksu ponad kreską i tym samym druga czerwcowa sesja zamknięta została na czerwono. Spadał także WIG (-0,13 proc.) oraz sWIG (-0,36 proc.). Z czwórki największych indeksów na plusie dzień zamknął jedynie mWIG, zyskał on jednak ledwie 0,05 proc. Nie zachwyciły także obroty, które na szerokim rynku wyniosły 752 mln zł.

fot. / / Bankier.pl

Polskim indeksom nie pomógł nawet fakt, że w Europie dominowała dziś zieleń. Mocny sygnał dla byków dała także Wall Street, gdzie indeksy w momencie zamknięcia sesji na GPW rosły nawet o ponad 1 proc. Na polskiej giełdzie bez większego echa przeszły dane o rosnącej inflacji oraz fakt rekonstrukcji rządu. Ta ostatnia przyniosła wprawdzie wymianę ważnego z punktu widzenia rynku finansowego ministra finansów, jednak zmiana na tym stanowisku była prognozowana od dawna i dymisja Teresy Czerwińskiej nikogo na GPW raczej nie zaskoczyła.

Wśród spółek z WIG20 najmocniejsze straty poniosło CCC (-3,2 proc.). Wczoraj spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody grupy w maju 2019 roku wyniosły 475,2 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 6 proc. - podała grupa w komunikacie. Przychody za okres styczeń-maj wyniosły 2,04 mld zł i były wyższe rdr o 32 proc. Warto dodać, że CCC znajduje się w silnym trendzie spadkowym od kwietnia. Przez ostatnie dwa miesiące wycena spółki stopniała o 1/3.

Mocne spadki zanotowała także bohaterka wczorajszej sesji, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa (-3,1 proc.). To kolejna mocno "spacyfikowana" próba odbicia na akcjach JSW. Na początku kwietnia za akcje spółki płacono nawet ponad 64 zł, dziś cena ta wynosi 51,3 zł. Po drugiej stronie rynku znalazło się Play (+3,9 proc.) oraz odbijający CD Projekt (+2,0 proc.). Dla tego ostatniego wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, za tydzień ruszą bowiem targi E3.

O targach sporo się mówiło dziś także w kontekście innego producenta gier - Bloobera. Po mocnych spadkach spowodowanych słabymi recenzjami "Layers of Fear 2" oraz odpisami aktualizacyjnymi, dziś na Blooberze nastąpiło - lekkie w kontekście wcześniejszych spadków - odbicie (+12,9 proc.). Zarząd spółki potwierdził, że wybiera się na E3 promować nową grę, w weekend prezes oświadczył także, że mimo spadków kursu jest zadowolony z premiery. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "LoF2 - zarząd zadowolony, akcjonariusze mniej".

Największe emocje budziła chyba jednak sytuacja ZM Kania. Najpierw podano informację o znaczącym ograniczeniu bieżącej produkcji w zakładach oraz uwzględniają również możliwość jej całkowitego wstrzymania. Następnie spółka poinformowała o ucieczce przed wierzycielami pod skrzydła sądu. Akcje spółki przeceniono dziś o blisko 30 proc., a szerzej o problemach Kani można przeczytać w artykule "ZM Kania na skraju bankructwa".

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Sesja na GPW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jerloz210935
Dobra zmiana sie rekonstruuje giedy światowe w górę a nasza jak zwykl DNO.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki