REKLAMA

Czechy wprowadzają stan wyjątkowy

2021-11-25 16:19
publikacja
2021-11-25 16:19
Czechy wprowadzają stan wyjątkowy
Czechy wprowadzają stan wyjątkowy
fot. DAVID W CERNY / / Reuters

Kończący urzędowanie rząd Czech Andreja Babisza ogłosił w czwartek stan wyjątkowy, który ma obowiązywać od północy przez 30 dni - podał portal informacyjny iDNES, powołując się na premiera. Decyzja zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju.

Nadzwyczajnej regulacji najprawdopodobniej towarzyszyć będą ograniczenia. Mowa jest o odwołaniu jarmarków świątecznych, imprez masowych z udziałem więcej niż 1000 osób oraz zamknięcie w godzinach nocnych restauracji, barów i klubów. Szczegóły są ustalane i mają zostać przedstawione na konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia Adama Vojtiecha.

Media zwracają uwagę, że Vojtiech przed posiedzeniem rządu spotkał się z przedstawicielami ekspertów tworzącego się nowego centroprawicowego rządu Petra Fiali.

Stan wyjątkowy w Czech obowiązywał już wiosną 2020 r. przez 67 dni oraz od 5 października 2020 r. do 11 kwietnia 2021 r. przez 189 dni.(PAP)

ptg/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
czarny_bambo
Zmierzaja w tym samym kierunku co Slowacja. Ciekawe czy przez stan wyjatkowy wyplaca reparacje wszystkim przedsiebiorcom za lockdown. Rachunek bedzie slony, budzet nie szybko podniesie sie z kolan. Fala inflacji dopiero do nich przyjdzie.
ameba1
Tymczasem mamy The Great Barrington Declaration, gdzie ponad 12k speców z branży med. uważa, że lokdałny to tylko przedłużanie pandemii i masa niepotrzebnych tragedii rodzinnych (strach, bieda, stres = choroby). W opozycji do nich stoją ludzie z John Snow Memorandum, które popiera 1.2k speców. Ja rozumiem, że często Tymczasem mamy The Great Barrington Declaration, gdzie ponad 12k speców z branży med. uważa, że lokdałny to tylko przedłużanie pandemii i masa niepotrzebnych tragedii rodzinnych (strach, bieda, stres = choroby). W opozycji do nich stoją ludzie z John Snow Memorandum, które popiera 1.2k speców. Ja rozumiem, że często większość nie ma racji, ale tutaj, przy tak ważnej sprawie dla społeczeństwa, większość nawet nie ma prawa głosu! To jest chore!

https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(20)30555-5/fulltext
moravietz
Great Reset sam sie nie przepchnie, trzeba ludzi sterroryzowac, zeby sie zgodzili na wszystko aby odzyskac namiastke normalnosci i złudzenia poczucia bezpieczenstwa
franek_bez_franka2
Kilka dni wcześniej pisałem o narracji, że jeśli szczypawy słabo działają to ogłaszany jest nowy wariant. I co? BINGO YES - ponoć jeszcze bardziej zaraźliwy i być może odporny na obecne szczypawki. Za kilka dni będzie ogólnie dostępny w Europie. Czas na nową vakcynę podawaną co 3 miesiące.
distefano
Stan wyjątkowy... umysłu.
ser-nik
Na pewno to coś da, taaaaa, szybciej ludzie zbiednieją i wpędzą w choroby psychiczne, to na pewno. Niech nie kłamią, że robią to dla zdrowia ludzi, bo CAŁKOWITY bilans jest ujemny.
m00zyk
Skoro się tak świetnie sprawdzał w przeszłości (że trzeba go wprowadzać znowu), to trudno się dziwić...
stachsgh
Jak będą wychodzić na ulice to będą ich lać.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki