REKLAMA

Czechy: Ostatnie, gorące godziny przed drugą turą wyborów prezydenckich

2013-01-22 23:03
publikacja
2013-01-22 23:03
Już tylko kilkadziesiąt godzin zostało do drugiej tury wyborów prezydenckich w Czechach. Gorączkowa praca trwa w obozach dwóch kandydatów - liberała Karela Schwarzenberga i reprezentującego lewicę Milosza Zemana.

Walka wyborcza trwa na ulicach i w internecie na portalach społecznościowych. W sztabie Karela Schwarzenberga wolontariuszami są przede wszystkim młodzi ludzie. Jakie są jego szanse? "Takie jak wtedy, gdybym rzucił monetę. Tak pół na pół" - ocenia Jindrzich, student botaniki, który rozdaje ulotki ze zdjęciem księcia. Więcej optymizmu ma Roman, młody prawnik: "Obserwujemy oczywiście negatywne reakcje. Jednak często udaje się nam przy pomocy rzeczowych argumentów przekonać wielu ludzi, aby głosowali na Zemana".

Przed piątkowymi wyborami obaj pretendenci do urzędu prezydenckiego dostali nowe deklaracje poparcia. Wykładowcy szkół wyższych oraz artyści teatru i filmu zapowiedzieli, że będą głosować na Karela Schwarzenberga. Milosz Zeman ma natomiast zapewnienie ze strony weteranów drugiej wojny światowej oraz organizacji emerytów i rencistów.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Szukała/Praga/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki