Czechy: Merkel nie chce przyznać się do błędu w sprawie uchodźców

Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz wyraził w środę opinię, że kanclerz Niemiec Angela Merkel, która - według niego - zaprosiła migrantów do Europy, zmienia swe stanowisko w tej sprawie.

"Pani kanclerz powoli zmienia stanowisko. Ale bardzo powoli, gdyż nie chce się przyznać do błędu. Myślę, że jest całkiem jasne, że to był błąd" - powiedział Babisz dziennikowi "Mlada Fronta Dnes".

"Ci uchodźcy żyli w Turcji, w Libanie, w Jordanii. Były ich tam miliony i czekali aż w Syrii skończy się wojna, by mogli tam wrócić. I nagle otrzymali zaproszenie do Europy. To było zupełnie nie do uwierzenia. Padło to bez namysłu, ot tak" - zaznaczył wicepremier, który stoi na czele współrządzącego centrowego ugrupowania ANO. Dodał, że każde państwo Unii Europejskiej powinno samodzielnie decydować o swej polityce imigracyjnej.

W opinii Babisza "uchodźcy są jak powódź", która najpierw zalewa piwnicę, potem parter, a wreszcie cały dom. "Przeżyłem kilka powodzi; to jest kryzys i trzeba być aktywnym" - zadeklarował czeski wicepremier pod adresem UE. (PAP)

dmi/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 26 ~patryk

Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz - brawo dla tego Pana . Brawa dla MSZ Polski Pana Waszczykowskiego -naród Ci dziękuje za to że go ratujesz. PiS błagam nie wpuszczajcie tu tych bandytów nibyimigrantów. Ja mam małe dzieci i chce zeby żyły w normalnym kraju. Nie chce widziec tu żadnych murzynów, to inna kultura , rasa, niech siedzi i niszczy wszystko u siebie !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 29 ~PATRYJOTA

sa dwie mozliwosci albo ona ma schizofremie albo zadanie od innego panstwa niemiecki narod oslabic i w raz z nim europe..bo inaeczej nie ma na to logicznego wytlumaczenia..

! Odpowiedz
0 26 ~adolfina

http://wolnemedia.net/polityka/islamski-imigrant-chwali-sie-zbiorowym-gwaltem-na-niemce/

! Odpowiedz
0 14 ~DyktatorMody

Niemka powinna się przyznać do błędu. Jak w nagłówku artykułu!!!

! Odpowiedz
2 32 ~słoneczko

Powiem tylko tyle , że czeski odpowiednik naszego TVN 24 ( CT 24 ) ciągle krytykują naszego kochanego tuska , donalda tuska . O pani merkel jest podobnie .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil