Czarzasty: Kończy się powoli rozdział pt. SLD

Przyjęty został statut, który dzieli władze między SLD i Wiosnę, na poziomie kraju i województw będzie dwóch przewodniczących; w związku z tym kończy się powoli rozdział pt. SLD - powiedział w sobotę lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

(fot. Arkadiusz Lawrywianiec / FORUM)

W sobotę w Warszawie obradowały ciała statutowe Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny Roberta Biedronia. Celem było wypracowanie decyzji o konsolidacji obydwu ugrupowań w jeden projekt polityczny.

Czarzasty powiedział na konferencji prasowej, że po całym dniu obrad i konsultacjach w województwach w sobotę konwencja SLD podjęła decyzję ws. zmiany statutu.

Jak mówił, za przyjęciem uchwały o przyjęciu nowego statutu SLD umożliwiającego połącznie sił z Wiosną na 127 delegatów Sojuszu, za głosowało 109, przeciwko było 10, 8 osób wstrzymało się od głosu.

"Został przyjęty statut, który chyba pierwszy raz w historii dzieli władzę miedzy dwie partie na poziomie kraju oraz na poziomie poszczególnych województw, będzie dwóch przewodniczących, dwie przewodniczące albo przewodnicząca i przewodniczący - tak wynika ze statutu" - powiedział Czarzasty.

"Po drugie wszystkie władze na poziomie kraju i województw są podzielone po połowie, równa liczba członków i członkiń SLD i Wiosny, Wiosny i SLD" - dodał.

Dodał, że została również przyjęta preambuła programowa, która została ustalona z Wiosną. "W związku z tym kończy się powoli rozdział pt. SLD i pewnie twojej partii Wiosny" - powiedział zwracając się również do Biedronia Czarzasty.

Wyjaśnił, że proces konsolidacji SLD i Wiosny ostatecznie nastąpi po zarejestrowaniu statutu przez sąd. Wtedy będzie kongres, który zajmie się wyborem władz. (PAP)

Autorzy: Karol Kostrzewa, Grzegorz Bruszewski, Wiktoria Nicałek

kos/ gb/ wni/ robs/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 8 ajwaj

Rozdzial z SLD-PZPR dlugo sie nie skonczy
Od Magdalenki, "regime change" dawni towarzysze trzymaja PL w garsci, okradaja 7/24.

POPISSLDPZPR & Co. zrabowali i rabuja majatek Polaków, A Kneset na wiejskiej zatwierdza wszelkie zlodziejstwa. 447 tez
Dla wyborców zostaje socjotechnika-propaganda i ciesza sie, za Pan dal pare groszy na otarcie lez.

KONFEDERACJA ma historyczna szanse wywiezienia bandy Magdalenki z prezesem, Misiewiczami itd. na taczkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 eagleeye

Nie no a Pani Śledzińska-Katarsińska czy Pan Rosatti i jeszcze tam paru innych to "demokraci" z legitymacjami PZPR z przymusu :-)

Owszem PiSokracja nie jest idealna ale jak już się kogoś atakuje to trzeba patrzeć co ma się na swoim pokładzie.

! Odpowiedz
3 16 niewierzacyateusz

Włodek wykończył SLD :) wielkie brawa dla Włodka

! Odpowiedz
13 53 grzegorzkubik

Bronią byłych SB-ków ale w razie czego łączą się z PO by atakować PIS. Tak wygląda opozycja w Polsce. No ale to jest walka tylko o koryto a nie o Polskę z ich strony. Nie mają absolutnie nic do zaproponowania Polsce i Polakom. Odnosząc się do tła czyli Bankiera to z dziedzinie ekonomi i lewica i PO są niżej niż dzieci z podstawówki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
51 7 jkendy

Człowieku to było 30 lat temu ! Ci ludzie już albo nie żyją albo są na emeryturze. Teraz mamy nową formę SB nazywa się prokuratura Ziobry,

! Odpowiedz
27 9 karbinadel

Jeśli chodzi o byłych TW lub członków PZPR to najwięcej jest ich w partii rządzącej. Czyli w PiS (Postkomuna i Socjalizm)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil