REKLAMA

Czarny rynek maseczek ochronnych w Rzymie

2020-02-02 03:22
publikacja
2020-02-02 03:22

W Rzymie pojawili się na ulicach sprzedawcy maseczek ochronnych, którzy wykorzystują klimat obaw przed koronawirusem i to, że wykupiono je w aptekach. Włoskie media informując o tym, cytują ekspertów wskazujących, że te maseczki są nieprzydatne.

/ fot. YARA NARDI / Reuters

Handel zwykłymi jednorazowymi maseczkami antysmogowymi trwa między innymi w rejonie największego rzymskiego dworca Termini. Oferowane są podróżnym przez obnośnych sprzedawców jako "ratujące życie" i "niezbędne" w związku z epidemią w Chinach. Handlarze trzymają je w rękach, często bez opakowania. Cena to 2 euro za sztukę.

Te same maseczki zostały ostatnio wykupione w sklepach i aptekach; prawdopodobnie także przez tych, którzy sprzedają je potem w zatłoczonych miejscach stolicy.

Taka ochrona jest całkowicie bezużyteczna w przypadku koronawirusa- argumentują specjaliści w prasie i ostrzegają przed uleganiem panice, na której chcą, jak się podkreśla, zarobić uliczni handlarze.

sw/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
and00
O ile znam Włochy, to ten ich czarny rynek jest dosłownie czarny... :)
hfjdj
Włosi sie tak pierwsi obesrali?
nalexon165
Ciekawe co mówią znawcy o maseczkach - albo producenci powinni oberwać za opis na produkcie, albo ci znawcy! Kto w tym przypadku ma rację? Dodatkowo powinno być napisane z imienia i nazwiska, kto jest specjalistą i bierze odpowiedzialność za swoje wypowiedzi w mediach. Wziąłem opakowanie i jest na nim napisane: "Zapewnia Ciekawe co mówią znawcy o maseczkach - albo producenci powinni oberwać za opis na produkcie, albo ci znawcy! Kto w tym przypadku ma rację? Dodatkowo powinno być napisane z imienia i nazwiska, kto jest specjalistą i bierze odpowiedzialność za swoje wypowiedzi w mediach. Wziąłem opakowanie i jest na nim napisane: "Zapewnia skuteczność filtracji bakterii BFE >98% , zabezpiecza przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową, chroni przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.". I należy dodać, że wirus przenosi się drogą kropelkową.
silvio_gesell
Maseczki są skuteczne dla osób zarażonych, żeby nie zarażali innych. W drugą stronę są mało skuteczne, bo ludzie nie umieją z nich korzystać. Ważniejsze jest by nie dotykać rękami okolic ust, oczu i nosa, i często myć mydłem ręce, niż noszenie maseczki.
wataha odpowiada silvio_gesell
dokładnie jest tak jak piszesz.
nalexon165 odpowiada silvio_gesell
Rozumiem że powtarzasz za politykami i nie umiesz używać maseczki. Polecam się douczyć i korzystać jeśli zajdzie taka potrzeba. Nieumiejętność korzystania to nie wymówka! Prawdopodobnie nigdy nie byłeś w Azji, bo tam większość umie korzystać i wie do czego służą maseczki. Wbrew pozorom można się od nich wiele Rozumiem że powtarzasz za politykami i nie umiesz używać maseczki. Polecam się douczyć i korzystać jeśli zajdzie taka potrzeba. Nieumiejętność korzystania to nie wymówka! Prawdopodobnie nigdy nie byłeś w Azji, bo tam większość umie korzystać i wie do czego służą maseczki. Wbrew pozorom można się od nich wiele nauczyć. Zwiększenie prawdopodobieństwa nawet minimalne daje większe szanse na zachowanie zdrowia. Ale może to nie trafia do Ciebie, bo może tylko umiesz powtórzyć coś bez zrozumienia?
silvio_gesell odpowiada nalexon165
Ok, spoko. Dzięki za komentarz
staryznajomy
Hahaha dobry pomysl na biznes
_boss_
Lentex produkuje włókniny na maseczki, jutro wystrzał

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki