Czarny rynek maseczek ochronnych w Rzymie

W Rzymie pojawili się na ulicach sprzedawcy maseczek ochronnych, którzy wykorzystują klimat obaw przed koronawirusem i to, że wykupiono je w aptekach. Włoskie media informując o tym, cytują ekspertów wskazujących, że te maseczki są nieprzydatne.

(fot. YARA NARDI / Reuters)

Handel zwykłymi jednorazowymi maseczkami antysmogowymi trwa między innymi w rejonie największego rzymskiego dworca Termini. Oferowane są podróżnym przez obnośnych sprzedawców jako "ratujące życie" i "niezbędne" w związku z epidemią w Chinach. Handlarze trzymają je w rękach, często bez opakowania. Cena to 2 euro za sztukę.

Te same maseczki zostały ostatnio wykupione w sklepach i aptekach; prawdopodobnie także przez tych, którzy sprzedają je potem w zatłoczonych miejscach stolicy.

Taka ochrona jest całkowicie bezużyteczna w przypadku koronawirusa- argumentują specjaliści w prasie i ostrzegają przed uleganiem panice, na której chcą, jak się podkreśla, zarobić uliczni handlarze.

sw/wr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 21 and00

O ile znam Włochy, to ten ich czarny rynek jest dosłownie czarny... :)

! Odpowiedz
0 2 hfjdj

Włosi sie tak pierwsi obesrali?

! Odpowiedz
1 12 nalexon165

Ciekawe co mówią znawcy o maseczkach - albo producenci powinni oberwać za opis na produkcie, albo ci znawcy! Kto w tym przypadku ma rację? Dodatkowo powinno być napisane z imienia i nazwiska, kto jest specjalistą i bierze odpowiedzialność za swoje wypowiedzi w mediach. Wziąłem opakowanie i jest na nim napisane: "Zapewnia skuteczność filtracji bakterii BFE >98% , zabezpiecza przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową, chroni przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.". I należy dodać, że wirus przenosi się drogą kropelkową.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 silvio_gesell

Maseczki są skuteczne dla osób zarażonych, żeby nie zarażali innych. W drugą stronę są mało skuteczne, bo ludzie nie umieją z nich korzystać. Ważniejsze jest by nie dotykać rękami okolic ust, oczu i nosa, i często myć mydłem ręce, niż noszenie maseczki.

! Odpowiedz
0 2 wataha odpowiada silvio_gesell

dokładnie jest tak jak piszesz.

! Odpowiedz
0 1 nalexon165 odpowiada silvio_gesell

Rozumiem że powtarzasz za politykami i nie umiesz używać maseczki. Polecam się douczyć i korzystać jeśli zajdzie taka potrzeba. Nieumiejętność korzystania to nie wymówka! Prawdopodobnie nigdy nie byłeś w Azji, bo tam większość umie korzystać i wie do czego służą maseczki. Wbrew pozorom można się od nich wiele nauczyć. Zwiększenie prawdopodobieństwa nawet minimalne daje większe szanse na zachowanie zdrowia. Ale może to nie trafia do Ciebie, bo może tylko umiesz powtórzyć coś bez zrozumienia?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 silvio_gesell odpowiada nalexon165

Ok, spoko. Dzięki za komentarz

! Odpowiedz
1 2 staryznajomy

Hahaha dobry pomysl na biznes

! Odpowiedz
0 2 _boss_

Lentex produkuje włókniny na maseczki, jutro wystrzał

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne