REKLAMA

Czarnogóra wybiera prezydenta

2018-04-15 08:02
publikacja
2018-04-15 08:02

W Czarnogórze rozpoczęły się wybory prezydenckie.

fot. Stevo Vasiljevic / / Reuters

Startuje w nich siedmioro kandydatów Na wygraną w pierwszej turze liczy kandydat Demokratycznej Partii Socjalistów Milo Djukanović, który sześć razy był premierem i raz prezydentem. Swoich kontrkandydatów w piątek na konwencji wyborczej nazwał przegranymi. Przegrają z kretesem i nie będą mieli szansy wykorzystania drugiej tury wyborów. Bo tylko po to kandydowali - mówił Milo Djukanović.

Podzielona i rozdrobiona opozycja miała problem z wyłonieniem wspólnego kandydata, który mógłby rywalizować z Milo Djukanoviciem. Kandydat sojuszu opozycji Mladen Bojanić mówił przedwczoraj, że chce wysłać Djukanovicia w polityczną przeszłość. Zła sytuacja ekonomiczna kraju, korupcja i wysoki poziom zorganizowanej przestępczości, zagrożona wolność słowa, zastój w umacnianiu rządów prawa - to tylko niektóre z długiej listy zarzutów, formułowanych przez kontrkandydatów Milo Djukanovicia.

Prawo głosu ma ponad 530 tysięcy obywateli. Lokale wyborcze będą czynne do 20.00. Prezydent w Czarnogórze pełni głównie funkcję reprezentacyjną.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Podgorica/Katarzyna Ingram/AFP ang./Siekaj/OK

Źródło:IAR
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki