Czarnogóra wybiera prezydenta

W Czarnogórze rozpoczęły się wybory prezydenckie.

(fot. Stevo Vasiljevic / Reuters)

Startuje w nich siedmioro kandydatów Na wygraną w pierwszej turze liczy kandydat Demokratycznej Partii Socjalistów Milo Djukanović, który sześć razy był premierem i raz prezydentem. Swoich kontrkandydatów w piątek na konwencji wyborczej nazwał przegranymi. Przegrają z kretesem i nie będą mieli szansy wykorzystania drugiej tury wyborów. Bo tylko po to kandydowali - mówił Milo Djukanović.

Podzielona i rozdrobiona opozycja miała problem z wyłonieniem wspólnego kandydata, który mógłby rywalizować z Milo Djukanoviciem. Kandydat sojuszu opozycji Mladen Bojanić mówił przedwczoraj, że chce wysłać Djukanovicia w polityczną przeszłość. Zła sytuacja ekonomiczna kraju, korupcja i wysoki poziom zorganizowanej przestępczości, zagrożona wolność słowa, zastój w umacnianiu rządów prawa - to tylko niektóre z długiej listy zarzutów, formułowanych przez kontrkandydatów Milo Djukanovicia.

Prawo głosu ma ponad 530 tysięcy obywateli. Lokale wyborcze będą czynne do 20.00. Prezydent w Czarnogórze pełni głównie funkcję reprezentacyjną.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Podgorica/Katarzyna Ingram/AFP ang./Siekaj/OK

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil