REKLAMA

Czarnek o planowanych zmianach w edukacji: To nie będzie rewolucja, jestem konserwatystą

2020-10-24 09:51
publikacja
2020-10-24 09:51
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

To, co zamierzam zrobić w kwestii systemu edukacji, to nie będzie żadna rewolucja, bo jestem konserwatystą a nie rewolucjonistą - zadeklarował w sobotę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek był proszony w TVP Info o ocenę systemu edukacji związanego z "przygotowaniem uczniów do testów".

Minister edukacji ocenił, że nastawienie na zdawanie testów u uczniów "generowało problemy natury psychologicznej" oraz zmuszało ich do korzystania z dodatkowo płatnych zewnętrznych korepetycji, jako, że w ramach zajęć szkolnych nie było czasu na powtórkę materiału.

"Wychodzimy z tego, wychodzimy bezwzględnie" - zapowiedział Czarnek.

Pytany, na czym chciałby się skupić i uwagę, że powołanie go na ministra edukacji budziło kontrowersje, Czarnek powiedział: "zapewniam państwa, że tych, którzy nie boją się ministra Czarnka i byli z nim zawsze i będą również w przyszłości, jest więcej niż tych, którzy się boją".

"To, co zamierzam zrobić jest wyłącznie dla dobra szkoły, dla dobra przede wszystkim uczniów, by dobra szkoła uczyła ich lepiej. Ale też to, co będę robił, to nie będzie żadną rewolucją, bo jestem konserwatystą a nie rewolucjonistą. Boją się rewolucjoniści" - oświadczył. Czarnek

Dodał, że chodzi mu o to, by szkoła funkcjonowała lepiej, a nauczyciele - szczególnie ci wybitni - mogli w pełni wykorzystać swój potencjał "porzucając biurokrację, która ich zjada, poświęcając więcej czasu uczniowi". (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

wni/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (25)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Tutaj powinno mieć jak najbardziej zastosowanie hasło ostatnich dni: w.....j!
karbinadel
Fanatyk religijny ministrem edukacji. To nie jest dobra zmiana
jes
Zaplecze kadry pisowskiej to tylko ludzie umysłowo podobni do Sasina?
samsonn
najbardziej mnie martwi brak Ministerstwa Niemadrych Krokow- niemadre kroki bez nadzoru prowadza do KATASTROFY TOTALNEJ !!!!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marxs
proszę Księdza niech Pan Ksiądz juz przestanie PISdolić i poda kiedy wreszcie wejdzie nowy przedmiot do szkół o fruwających w powietrzu aniołkach i biegających pod ziemią z widłami diabełkach
darius19
kolejny radykal wyznaczony do reform w duchu "dobrej zmiany". Ortodoks. Wlos sie jezy a narod glosuje....
qart
Wreszcie sensowny gość, niestety niewielu ich zarówno w rządzie jak i ogólnie w polityce. Ale misja naprawy szkolnictwa w Polsce to ciężka orka. Marne pocieszenie, że we Francji, Hiszpanii, GB jest gorzej, bo a Azji (Korea Płd, Chiny, Singapur a nawet Wietnam) jest o parę długości lepiej.
pis_da
W Moskwie chyba też nie najgorzej co?
karbinadel
Sensowny gość opowiada dyrdymały, że ostatecznym celem każdego dziecka jest zbawienie, a główną funkcja rodziny to prokreacja. Urwał się chyba z XVII wieku

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki