REKLAMA

Czarnek: Nie prowadzę kontroli nauczycieli uczestniczących w protestach

2020-11-29 06:37
publikacja
2020-11-29 06:37
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Nie prowadzę i nie prowadziłem żadnej kontroli nauczycieli uczestniczących w protestach - zapewnił w rozmowie z PAP minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał jednak, że jego obowiązkiem było reagowanie na informacje dotyczące np. wulgarnych zachowań nauczycieli.

W rozmowie z PAP Czarnek był pytany o zapowiedziane przez niego kontrole - prowadzone przez kuratoria oświaty - tych nauczycieli, którzy mieli zachęcać uczniów do udziału w protestach po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia dotyczącego aborcji.

"Nie prowadzę i nie prowadziłem żadnej kontroli nauczycieli uczestniczących w wydarzeniach publicznych. Wielokrotnie o tym mówiłem. Nie neguję konstytucyjnego prawa do pokojowych manifestacji oraz wolności wyrażania poglądów nikomu, również uczniom czy nauczycielom. Moim obowiązkiem było jednak natychmiastowe reagowanie na informacje, które otrzymywaliśmy, czyli to, że były w kraju incydenty - podkreślam incydenty – że nauczyciele, w sposób wulgarny, zachowywali się na manifestacjach czy namawiali uczniów podczas lekcji do udziału w nielegalnych zgromadzeniach" - odpowiedział Czarnek.

"Zwłaszcza w szczycie pandemii koronawirusa, to skrajna nieodpowiedzialność. Takie zachowanie to stwarzanie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia uczestników protestów oraz pośrednio wszystkich Polaków. Nie da się przejść wobec tego w sposób obojętny. Przecież te wulgarne zachowania podczas protestów są niegodne zawodu nauczyciela" - dodał.

Minister edukacji i nauki był też pytany o ostatnie protesty przed siedzibami MEN i MNiSW, podczas których skandowano m.in. "Czarnek musi odejść" i "Wolna edukacja i wolna aborcja". "Powtarzam, nikomu nie odbieram wolności i prawa do wyrażania swoich opinii" - skomentował Czarnek.

Zwrócił przy tym uwagę, że demonstrujący żądają wolności, ale - jak mówił - wolności bez odpowiedzialności. "To anarchia. Przywoływane są moje wypowiedzi wyrwane z kontekstu. Nadinterpretowuje się te wypowiedzi, wymyśla niestworzone rzeczy, budując swoją narrację, tak jak czynił to ostatnio marszałek Michał Kamiński – żenujący spektakl manipulacji i kłamstwa. Nic na to jednak nie poradzę, że ludzie chcą się sami kompromitować" - mówił Czarnek.

"Nie potrafię wytłumaczyć intencji tych osób. Biedni są. Zamiast zająć się jakąś pożyteczną pracą na rzecz dobra wspólnego robią sobie krzywdę, nie tylko wizerunkową. To trudne do wytłumaczenia" - dodał. (PAP)

dsr/ nno/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
itso_chram_panszczyzna
poza głupim gadaniem i tak nic innego nie potrafi
siema123
W skrócie. "Ja nie wiem czemu oni to robią - przecież ja nic nie zrobiłem."
sel
Pis stale powtarza jakieś brednie o aborcji i obronie Polski , a tymczasem mają pełne gacie bo łamiąc Konstytucję prawo i sprawiedliwość , okłamując i okradając Polaków , bez pieniędzy z UE będą wywiezieni na taczkach, przez tych którzy na nich głosowali.
meryt
sel "mają pełne gacie bo łamiąc Konstytucję"

"Platforma Obywatelska naruszyła przepisy. Trybunał Konstytucyjny wyraźnie wskazał, że nie mieliśmy prawa wybrać dwóch sędziów Trybunału"

Borys Budka
prawnuk odpowiada meryt
No pewnie. I PO przyjęło decyzję TK. Wyobraż sobie, że masz 5 banknotów 500 zł, z tego 2 fałszywe. Jest nagranie, że pieniądze pochodzą z bankomatu. I co? Policja powinna ci oddać jakieś banknoty czy zero?
Zdaniem pis ZERO (bo 3 sędziów wybrano legalnie, i nie było głosowania blokowego).
Inaczej z KRS - tu
No pewnie. I PO przyjęło decyzję TK. Wyobraż sobie, że masz 5 banknotów 500 zł, z tego 2 fałszywe. Jest nagranie, że pieniądze pochodzą z bankomatu. I co? Policja powinna ci oddać jakieś banknoty czy zero?
Zdaniem pis ZERO (bo 3 sędziów wybrano legalnie, i nie było głosowania blokowego).
Inaczej z KRS - tu 1 sędzia nie miał poparcia i głosowano blokowo. Czyli wybór nie jest ważny

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki