REKLAMA

Czarnek: Dziękuję samorządowcom, że będą ogrzewać szkoły

2022-10-04 21:26
publikacja
2022-10-04 21:26

Dziękuję samorządowcom, szczególnie tym związanym z PO, że po mojej zapowiedzi stanowczego egzekwowania prawnych obowiązków gmin i miast, jak jeden mąż przypomnieli sobie, że jednak będą ogrzewać szkoły. Zarządu komisarycznego więc nie będzie - oświadczył we wtorek szef MEiN Przemysł Czarnek.

Czarnek: Dziękuję samorządowcom, że będą ogrzewać szkoły
Czarnek: Dziękuję samorządowcom, że będą ogrzewać szkoły
fot. Maciej Goclon / / FotoNews

W ubiegłym tygodniu minister edukacji i nauki skomentował dla PAP informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne.

"To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci" - wskazywał Czarnek. "Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni" - zapowiadał minister.

Wypowiedź ta była szeroko komentowana przez polityków opozycji i włodarzy miast. Krytykował ją m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Minister Czarnek zapowiedział, że jeżeli któryś samorząd nie będzie ogrzewał szkoły, to wystąpi o zarząd komisaryczny. Panie ministrze, zamiast straszyć, proszę wziąć się do roboty i zapewnić odpowiednie ceny energii dla szkół. Natychmiast" - napisał Trzaskowski w sobotę na Twitterze.

Minister edukacji precyzował potem w mediach, że chodzi o "celowe" obniżanie temperatury w szkołach.

We wtorek szef MEiN napisał na Twitterze, że zarządu komisarycznego jednak nie będzie.

"Uderz w stół, a nożyce się odezwą ;). Bardzo dziękuję samorządowcom, szczególnie tym związanym z PO, że po mojej zapowiedzi stanowczego egzekwowania prawnych obowiązków gmin i miast, jak jeden mąż przypomnieli sobie, że jednak będą ogrzewać szkoły. Zarządu komisarycznego więc nie będzie" - oświadczył Czarnek.(PAP)

kkr/ mhr/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki