REKLAMA

Czabański: Pseudodebata o ochronie zwierząt w programie Pospieszalskiego

2017-12-01 02:26
publikacja
2017-12-01 02:26

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że zwróci się do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w sprawie sposobu prowadzenia czwartkowego wydania programu "Warto rozmawiać" wyemitowanego w programie pierwszym TVP. Prowadził go Jan Pospieszalski. Dotyczył on nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Wzięli w nim udział przedstawiciele autorów nowelizacji, organizacji ekologicznych i prozwierzęcych, eksperci, publicyści oraz właściciel ferm hodowlanych.

/ fot. Krzysztof Kuczyk / FORUM

Krzysztof Czabański zaznaczył, w wypowiedzi dla Polskiego Radia, że w programie wyeksponowano punkt widzenia hodowców zwierząt futerkowych i tak nie może wyglądać debata publiczna. "Jestem zaskoczony. Tytuł programu brzmi > i muszę powiedzieć wprost, że w taki sposób nie warto rozmawiać" - mówił przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański podkreślił, że w jego opinii tak zmanipulowany program nie powinien mieć miejsca w mediach publicznych. "Ten program był moim zdaniem skandaliczny, dlatego że prowadzący program z powodów bliżej mi nieznanych postanowił prowadzić go na rzecz hodowców norek. To jest pseudodebata" - powiedział Krzysztof Czabański.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że czuje się zawiedziony sposobem prowadzenia programu przez Jana Pospieszalskiego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/mile/sk

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki