Cywilni pracownicy wojska chcą podwyżek

Cywilni pracownicy wojska chcą więcej zarabiać. Przedstawiciele central związkowych spotkali się w tej sprawie z doradcami prezydenta Andrzeja Dudy.

Po trwającej dwie godziny naradzie Krzysztof Paluch ze związku "Militaria" powiedział dziennikarzom, że na ręce zwierzchnika sił zbrojnych przekazano petycję i raport, który opisuje obecną sytuację płacową pracowników wojska. "Na odpowiedź na petycję czekamy miesiąc, bo tyle przewiduje prawo" - mówił Krzysztof Paluch. Związkowiec poinformował też, że podobne petycje zostały złożone do marszałka Sejmu i Senatu oraz do MON.

Cywile zatrudnieni w wojsku mają gotowy plan podwyżek. Od stycznia przyszłego roku chcą dostać 600 złotych. W kolejnych latach mają być wprowadzane kolejne podwyżki.

Przewodniczący NSZZ Pracowników Wojska Zenon Jagiełło twierdzi, że nie spowodują one problemów dla budżetu MON. Przypomina, że od 25 lat cywile zatrudnieni w armii upominają się o wyższe płace i za każdym razem brakuje na to środków. "Bez cywilów w wojsku nie można mówić o prawdziwym systemie obrony, więc trzeba tych pracowników dobrze wynagradzać"- podkreślił Zenon Jagiełło.

Cywilni pracownicy wojska o wyższe zarobki walczą od lutego. Wtedy doszło do pierwszego spotkania z ówczesnym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem. Kierownictwo resortu spotkało się ze związkowcami jeszcze kilka razy, ale nie udało się wypracować kompromisu. Resort zarządzany przez koalicję PO-PSL proponował podwyżki w wysokości 210 złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/K.P.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~chris

A gdzie były związki przez ostatnie 8 lat, gdy nie było żadnych podwyżek? Co nagle wzrosła w nich odwaga? A może PO ich pacyfikowało. Panie Jagiełło gdzie pan był przez ostatnie 8 lat?

! Odpowiedz
1 2 ~HEMAR

To nie wyłudzanie. Godna praca to i godna płaca

! Odpowiedz
1 7 ~tompaw

popieram wniosek o podwyzke ale skala podwyzki-600 stow to przesada. korpus sluzby cywilnej zarabia grosze, to fakt ale troche umiaru trzeba miec.

! Odpowiedz
8 6 ~ggg

nie wiesz o czym piszesz, urzędnicy zarabiają znacznie powyżej średniej krajowej ...

! Odpowiedz
3 4 ~ttt odpowiada ~ggg

jestem pracownikiem cywilnym wojska na stanowisku starszy specjalista , 30-letni staż pracy mam netto 1780zł

! Odpowiedz
2 1 ~tompaw odpowiada ~ggg

stary ze srednia krajowa jest tak, ze wiemy ile wynosi tylko nikt z nas nie zna osobiscie ludzi ktorzy tak duzo zarabiaja. ze srednia pensja urzednika jest tak samo-smietanke spija warszawa i ministerstwa, a w reszcie kraju zarabiaja grosze. znam ludzi w urzedach wojewodzkich majacych 1300 netto po 30 latach pracy. dziadostwo popieram podwyzki ale nie po 600 zl dla jednej grupy bo dla reszty zabraknie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~sal-inv odpowiada ~ttt

to tyle co górnik...?

! Odpowiedz
0 1 ~ed odpowiada ~ttt

idz do fabryki za siedzenie w stolek i pierdzenie i tak z aduzo

! Odpowiedz
9 8 ~polak2

Zmień prace a nie wyłudzaj jak górnicy i inni...............?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.