Cywilni pracownicy wojska chcą podwyżek

Cywilni pracownicy wojska chcą podwyżek. Jeśli kierownictwo resortu obrony nie spełni żądań związkowców, to może dojść do akcji protestacyjnej.

"Cywile zatrudnieni przez ministerstwo obrony walczą o większe pensje od wielu miesięcy" - mówi Krzysztof Paluch ze związku zawodowego pracowników wojska "Militaria".

Związkowcy domagają się od 1 stycznia roku 600 złotych podwyżki. W tej kwocie zawiera się 300 złotych z tytułu 9-procentowej inflacji, która miała miejsce w poprzednich latach. W następnych latach - aż do 2020 roku - pracownicy wojska chcą dostawać po kolejne 300 złotych podwyżki.

Kierownictwo resortu obrony oferuje stronie związkowej dużo mniej. Jak przypomina Janusz Walczak z biura prasowego MON, rząd zdecydował kilka lat temu, że podwyżek w budżetówce nie będzie. "Teraz są tego konsekwencje" - mówi Janusz Walczak. Dodaje, że szef MON od czerwca stara się o akceptację przez ministra finansów planu podwyżek. Chodzi o około 210 złotych.

"No ale trudno się spodziewać, żeby związkowcy byli zadowoleni" - przyznaje Janusz Walczak.

Swoje postulaty związkowcy przekazali kierownictwu resortu w lutym. Potem odbyło się kilka spotkań z MON, w tym rozmowa z ministrem Tomaszem Siemoniakiem.

Przedstawiciele pracowników cywilnych wojska na razie nie wiedzą, kiedy może dojść do akcji protestacyjnej. "Czekamy jeszcze na reakcję MON" - mówią związkowcy.

Dla armii pracuje blisko 45 tysięcy cywilów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A.Drążkiewicz/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~kasia2525

43 00 pracownikow z tego 20tys to emeryci majacy emerytury od 2300zł 6000zł, oni nie powinni dostac zadnych podwyzek ,oni maja emerytury i pensje ,sa na etatach pełnych na czas nieokreslony (przy taklim bezrobociu) do tego co chwile wpływaja im premie nie wiadomo za co zreszta czas z tym skonczyc chyba a pracownik 35 lat pracy netto zarabia 1680 w tym ma wysługe i premie hanba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~pracownik

HAŃBA! ......

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~morawiecki

kto mnie skas.cieslinski to taki wieczny major , więcej nie awansuje,nie jest godny.

! Odpowiedz
0 5 ~zgierzanin

teleinformatyk 31 Wojskowy Oddział Gospodarczy Zgierz 1800zl bruttooooo.
Na jednego informatyka przypada ok 200 komputerów a ile jeszcze jest papierologi???

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~zx

a pielęgniarki ?

! Odpowiedz
1 13 ~we

Podwyżki powinni dostać cywile a nie emeryci mundurowi pracujący jako cywile

! Odpowiedz
0 6 ~pracownikwojska

Wogóle powinien być zakaz zatrudniania byłych zawodowych (no chyba, ze na stanowiskach specjalistycznych, bo na innych się nie sprawdzają, bo zawsze za nich cywile wszystko robili). Oni dorabiają do emerytury, a my musimy za to co oni DORABIAJĄ jakoś żyć.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.