REKLAMA

Będzie wezwanie na Cyfrowy Polsat. Spółka ma porozumienie z akcjonariuszami

2021-09-27 19:28, akt.2021-09-28 09:04
publikacja
2021-09-27 19:28
aktualizacja
2021-09-28 09:04
Będzie wezwanie na Cyfrowy Polsat. Spółka ma porozumienie z akcjonariuszami
Będzie wezwanie na Cyfrowy Polsat. Spółka ma porozumienie z akcjonariuszami
/ Cyfrowy Polsat

Zarząd Cyfrowego Polsatu zawarł porozumienie z Reddev Investments Limited oraz Zygmuntem Solorzem dotyczące wspólnego nabywania akcji w ramach wezwania - podała spółka w komunikacie. Członkowie porozumienia zamierzają ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji i chcą osiągnąć do 100 proc. liczby głosów na WZ. Zamiarem spółki jest nabycie w ramach wezwania nie więcej niż 82.904.517 akcji, a cenę oferowaną za akcję w wezwaniu przez strony porozumienia określono na 35 zł.

Zamiarem stron porozumienia jest ogłoszenie wezwania 28 września 2021 r. W poniedziałek na zamknięciu sesji za akcję spółki płacono na GPW 32,68 zł. Na otwarciu wtorkowych notowań walor zyskiwał ponad 7 proc.

Zarząd szacuje, iż całościowy koszt wezwania nie przekroczy łącznej kwoty 2,93 mld zł.

Jak podano, zarząd zdecydował także o ustanowieniu wymaganego prawem zabezpieczenia w związku z ogłoszeniem wezwania w kwocie nie większej niż 2,91 mld zł i w tym zakresie o zawarciu umowy, której przedmiotem będzie zlecenie bankowi wystawienia gwarancji bankowej oraz możliwość zaciągnięcia przez spółkę kredytu obrotowego nieodnawialnego w kwocie odpowiadającej kwocie zabezpieczenia, z którego środki będą mogły być przeznaczone wyłącznie na finansowanie ceny nabycia akcji spółki nabywanych w ramach wezwania.

Rada Nadzorcza Cyfrowego Polsatu wyraziła zgodę na ogłoszenie wezwania, pozyskanie zabezpieczenia oraz zawarcie porozumienia.

Zgodnie z porozumieniem podmiotami nabywającymi akcje w ramach wezwania będą Reddev oraz spółka.

"Z uwagi na ograniczenia nałożone na spółkę przez Kodeks spółek handlowych, podmiotem nabywającym akcje spółki w ramach wezwania będzie również Reddev. Reddev nie ma intencji nabywania akcji spółki w ramach wezwania, jednak zdecydował się współpracować ze spółką i wspierać spółkę w przeprowadzeniu wezwania w związku z wymogami przepisów prawa, które powodują, że spółka nie może samodzielnie przeprowadzić wezwania" - napisano w komunikacie.

Nabycie akcji w ramach wezwania będzie uwarunkowane podjęciem przez walne zgromadzenie uchwały w sprawie upoważnienia zarządu do nabycia akcji oraz utworzenia kapitału rezerwowego w kwocie co najmniej 2,91 mld zł.

W przesłanym oświadczeniu Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, ocenił że grupa jest obecnie w ważnym momencie i może podjąć nowe wyzwania oraz zaangażować się w nowe obszary biznesu, a część spośród obecnych akcjonariuszy może nie mieć intencji dalszego pozostawania inwestorami.

"Jesteśmy obecnie w bardzo ważnym momencie dla Grupy Polsat Plus. Nasi klienci mierzą się z nowymi wyzwaniami, a nowe wyzwania zawsze stwarzają nowe szanse. Będę namawiał Grupę na podjęcie tych wyzwań i otwarcie się również na nowe obszary biznesu. Chcę przy tym zadeklarować, że moja wizja rozwoju Grupy ma na celu wyłącznie dalsze jej wzmocnienie i podniesienie wartości dla akcjonariuszy w nadchodzących latach. Podkreślam przy tym, że najważniejsza i kluczowa dla Grupy pozostaje działalność na rynku mediów i telekomunikacji" - powiedział Solorz.

"Zdaję sobie sprawę, że w obliczu wyzwań, których chcemy się podjąć, część spośród obecnych akcjonariuszy może nie mieć intencji dalszego pozostawania inwestorami Grupy. Może uznać, że skoro Grupa osiągnęła pewien etap rozwoju, to mogą chcieć wyjść ze swojej inwestycji, nie widząc się jako akcjonariusze Grupy, rozwijającej swoją działalność również w nowych obszarach. Stąd moja propozycja, która umożliwi sprzedaż akcji po godziwej cenie" - dodał.

Solorz przypomniał, że na początku Polsat obejmował jeden kanał telewizyjny, następnie powstała platforma Cyfrowy Polsat, a także doszedł Polkomtel i sieć Plus, w ostatnich latach Netia oraz Interia.

"Wspólnie stworzyliśmy w ten sposób największą w Polsce grupę medialno-telekomunikacyjną, w zasadzie kompletną jeżeli chodzi o posiadane aktywa i w pełni przygotowaną do dalszej efektywnej działalności na rynku mediów i telekomunikacji. Ostatnie nasze działanie w obszarze telekomunikacji – partnerstwo z firmą Cellnex Telecom, mające na celu jak najszybszą i efektywną kosztowo rozbudowę sieci 5G w Polsce, pozwala mi stwierdzić, że wizja, jaką sobie założyłem, jest skutecznie realizowana i przynosi zaplanowane i zamierzone efekty" - powiedział Solorz.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu Zygmunt Solorz posiada obecnie 58,75 proc. akcji poprzez TiVi Foundation, w tym za pośrednictwem Reddev Investments Limited 48,41 proc. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (3)

dodaj komentarz
mrbeast
2 mies. wcześniej ktoś kupił akcjie Polsatu za 200 mln - przypadek? Zyskał dywidendę, ale widocznie za mało..., okradają nas na lewo i prawo.
langdon25
Zygmuś ma racje - wieje z pisgpw.
schmit28
40 pln do zastanowienia, 35 pln zdecydowanie za mało.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki