Ćwierć miliona masek ochronnych od ONZ dla Nowego Jorku

250 tys. masek ochronnych przekazał sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres miastu Nowy Jork w ramach pomocy w walce z epidemią koronawirusem. W imieniu nowojorskiej służby zdrowia odebrał je burmistrz Bill de Blasio.

(fot. igra.design / Shutterstock)

„Mówimy jednym głosem, aby wyrazić zdecydowane poparcie dla tego wielkiego miasta i jego dumnych mieszkańców. Dla nas Nowy Jork to nie tylko dom czy siedziba ONZ. To tętniąca życiem światowa stolica, poprzez którą świat komunikuje się, debatuje, handluje i prosperuje. W imieniu społeczności ONZ i korpusu dyplomatycznego wyrażamy szczerą nadzieję, że ta skromna darowizna poprawi sytuację” – powiedział Guterres.

Darowane maski były częścią zapasów ONZ i stanowiły nadwyżkę w stosunku do obowiązujących wytycznych.

Szef ONZ z uznaniem wypowiedział się o lekarzach w Nowym Jorku, którzy pracują „odważnie, bezinteresownie i niestrudzenie w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się Covid-19 we wszystkich dzielnicach” miasta.

W mieście Nowy Jork w wyniku epidemii zmarły dotąd 672 osoby, a liczba zakażeń wzrosła do ponad 30 tys. - poinformował w niedzielę de Blasio.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ akl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mooooo

Piszą na CNN ze w Kalifornia maja na magazynach 21 milionów masek m95 ale wszystkie są przeterminowane i co najwyżej nadają się do śmietnika lub utylizacji ! Ciekawy ten kraj !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil