REKLAMA

Cudzoziemcy chętniej wydają pieniądze w Polsce. Porównano ich z Polakami za granicą

2023-09-25 10:26
publikacja
2023-09-25 10:26

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane związane z wydatkami cudzoziemców w Polsce i Polaków za granicą. Porównując wyniki z poprzednich okresów, w obu przypadkach doszło do wzrostu.

Cudzoziemcy chętniej wydają pieniądze w Polsce. Porównano ich z Polakami za granicą
Cudzoziemcy chętniej wydają pieniądze w Polsce. Porównano ich z Polakami za granicą
fot. Tomasz Bidermann / / Shutterstock

W II kwartale cudzoziemcy na zakupy towarów i usług w Polsce wydali 11,7 mld zł, było to o 17,1 proc. więcej niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku, a porównując z poprzednim kwartałem, doszło do wzrostu o 31,8 proc.

Jeśli chodzi o Polaków, to oni za granicą w tym okresie wydali 6,9 mld zł. To o 25,7 proc. więcej niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku i 24,8 proc. porównując do zeszłego kwartału.

Na co wydawano najwięcej pieniędzy?

GUS

W przypadku cudzoziemców oni na zakupy towarów nieżywnościowych przeznaczyli 54 proc. swoich wydatków, na pozostałe wydatki, czyli usługi 17,3 proc., a na żywność i napoje bezalkoholowe 13,6 proc.

U Polaków w wydatkach poniesionych za granicą dominowały pozostałe te pozostałe, czyli usługi - 42,5 proc., na towary nieżywnościowe wydali 40,6 proc., a na żywność i napoje bezalkoholowe 12,9 proc.

PB

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
podatnik-
Szkoda, że w filmie "Granica za zielone" nie zagrało objawienie sztuki filmowej czyli nowa gwiazda kina PRLu bis niejaka Kinga Gajewska, której udało się wyprowadzić w pole policję!
mtorrent
Żadnych informacji o wojnie na Ukrainie. Też się martwię :(, że Ruskie polegną. Ponoć USA chcą budować Patrioty na Ukrainie. Kim jest Zelensky, że ma takie fory.
W tej sytuacji Ruskie są bez szans.
tomitomi
Wszystko ma swoją cenę !

dla-tego nie podaję ręki po-litykom ,bo są bez honoru ,ale za to mają pieniądze ! ! !

radzę robić to samo ,
polonu
murzyni dali pieniądze a wiz nie otrzymali co mieszasz , kto im odda pieniądze , sprzedać Kaczorowi wille i oddać murzynom pieniądze .
faramir_z_gondoru
Co za tępa propaganda. A może by tak "eksperty" wzięli pod uwagę, że kraje zachodnie nie rozdawały kasy naszym rodakom zaraz po przyjeździe? Odejmijcie kwoty socjalu i wtedy porównajcie. Zbyt trudne?
trolley
To prawda. Ba. Zanim jeszcze cudzoziemcy do Polski wjechali to niejeden wydał 5k$.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki