Credit Agricole chce otworzyć 100 tys. kont z nowej oferty do końca wakacji

Bank Credit Agricole w pierwszym miesiącu od wprowadzenia oferty "Konto dla Ciebie" otworzył 30 tys. takich rachunków i liczy, że do końca wakacji ich liczba wzrośnie do 100 tys., poinformował wiceprezes Jędrzej Marciniak. 

(Bankier.pl)

"Od wprowadzenia oferty »Konto dla Ciebie« minął miesiąc - do 11 maja otworzyliśmy 30 tys. nowych rachunków, część to konwersje, ale dominują klienci nowi" - powiedział Marciniak podczas spotkania z dziennikarzami. 

"Zakładamy, że pierwszą granicą jest 100 tys. kont i jesteśmy w stanie osiągnąć to pod koniec okresu wakacyjnego. Wtedy uznalibyśmy to za duży sukces" - dodał. 

Pod wspólną nazwą "Konto dla Ciebie" bank oferuje 4 rachunki osobiste - konto flagowe, dla młodzieży, dla nastolatków oraz konto dla klientów VIP. 

Marciniak poinformował, że Credit Agricole utrzymuje pozycję lidera pod względem liczby kont przenoszonych przez klientów z innych banków. 

"Cały czas dominujemy, jeśli chodzi o liczbę kont przenoszonych w ramach systemu Ognivo. Po I kwartale 78 proc. wszystkich przeniesionych rachunków trafiło do Credit Agricole" - powiedział.

Bank podał, że z tego 19,2 proc. rachunków zostało przeniesionych z PKO BP, 13,7 proc. z BZ WBK, a 10,2 proc. z Alior Banku. 

Wskazał, że klientom zależy na niskich opłatach za prowadzenie rachunku, ale coraz większą wagę przykładają także do promocji i programów rabatowych. Bank za przeniesienie rachunku z innego banku wraz z comiesięcznym wynagrodzeniem oferuje 200 zł jednorazowej premii lub 300 zł zwrotu kosztów rachunków za media lub 50 proc. bonusu do środków uzbieranych w usłudze CAsaver. 

Credit Agricole wprowadził ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, zapewniającą m.in. bezpłatne prowadzenie konta, kartę kredytową, kartę wielowalutową, indywidualną linię kredytową o obniżonym oprocentowaniu. 

"To najszersza i najpełniejsza tego typu oferta na rynku. Wierzymy, że uda nam się pozyskać w ten sposób nowych klientów i namówić ich na nawiązanie współpracy poprzez przyciągnięcie ofertą dzieci i młodzieży" - powiedział wiceprezes Credit Agricole. 

Według danych ze stycznia, Kartę Dużej Rodziny posiada ok. 420 tys. rodzin (ponad 2 mln osób). Obecnie ok. 3,3 tys. partnerów karty oferuje posiadaczom zniżki w 16 tys. punktach usługowo-sprzedażowych. 

Credit Agricole podał, że posiada obecnie ok. 2 mln klientów, którzy posiadają min. 1 produkt i prowadzi ok. 1 mln aktywnych rachunków. 

Credit Agricole SA w Polsce jest częścią grupy Credit Agricole, jednej z największych grup finansowych w Europie, która działa w 49 krajach i obsługuje ponad 52 mln osób. W skład grupy Credit Agricole SA wchodzą m.in. Europejski Fundusz Leasingowy, Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń SA Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, Eurofactor SA, LUKAS Finanse SA. 

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.