REKLAMA

Córka deputowanego z Rosji objętego sankcjami kupiła luksusowy hotel w Toskanii

2022-05-11 05:30
publikacja
2022-05-11 05:30
Córka deputowanego z Rosji objętego sankcjami kupiła luksusowy hotel w Toskanii
Córka deputowanego z Rosji objętego sankcjami kupiła luksusowy hotel w Toskanii
fot. Christian Mueller / / Shutterstock

Luksusowy hotel w Toskanii został kupiony przez córkę objętego sankcjami UE rosyjskiego biznesmena i deputowanego - podała włoska prasa. Hotel nazywa się "Pace" i znajduje się w miejscowości Montecatini Terme.

Według lokalnej gazety "Il Tirreno" transakcję przeprowadzono w minionych tygodniach, a hotel został kupiony od włoskiej rodziny za 30 milionów euro.

Dziennik "La Nazione" poinformował, że nową właścicielką pięciogwiazdkowego hotelu, zbudowanego w znanym uzdrowisku w XIX wieku, została córka rosyjskiego parlamentarzysty i biznesmena Irka Bogusławskiego - Karina. Młoda Rosjanka, mieszkająca w Londynie, w przeciwieństwie do swego ojca, nie jest objęta unijnymi sankcjami i stoi na czele spółki, mającej siedzibę w Imoli koło Bolonii.

Spółka, która kupiła hotel, została założona 24 lutego, a więc w dniu, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę.

W tym historycznym miejscu, przypominają media, gośćmi były osobistości świata polityki, kultury, biznesu z całego świata; od szacha Iranu po króla Arabii Saudyjskiej i kompozytora Giacomo Pucciniego. W ostatnich latach zatrzymywało się tam wielu turystów z Rosji.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zoomek
No coś takiego?!
To przecież kobieta! Może dostała z norweskiego funduszu dla pań wyłącznie na inwestycje? Co to za walka z "biznesłoman"? łoj!
inwestor.pl
Dlatego walczą z gotówką, żebyś musiał dostać zgodę łaskawca na to, żeby sobie kupić miskę ryżu.
prawda_
Bardzo dobrze ze kupila. Przeciez mamy wolny rynek.
podatnik-
A ja mam pytanie? kiedy przysłowiowa skarbówka pod rządami PiS spełni obietnicę wyborczą i spyta rekina biznesu Zbigniewa Niemczyckiego zarejestrowanego od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjętego z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności A ja mam pytanie? kiedy przysłowiowa skarbówka pod rządami PiS spełni obietnicę wyborczą i spyta rekina biznesu Zbigniewa Niemczyckiego zarejestrowanego od 1972 r. przez SB jako TW ps. Jarek. Zdjętego z ewidencji kontrwywiadu w październiku 1982 r. Akta sprawy przekazano do Wydziału II wywiadu MSW. Pozyskano go na zasadzie dobrowolności w 1972 do zagadnienia dziennikarze i studenci do sprawy o krypt. "Mendoza". Materiały przesłano do Dep. I MSW w październiku 1982. W 1989 r. pojawia się informacja że Niemczycki zarejestrowany jest przez wywiad MSW. Z karty z 1990 r. wynika, że tym razem jako rozpracowanie operacyjne o krypt. Jarex. Akta sprawy zostały zniszczone" napisała Gazeta Polska za IPN, jak zdobył majątek?
zoomek
Cięką pracą i oszczędnością. A TVN jak powstał?
wilanow
No i??? Czy było by cokolwiek w tym dziwnego gdyby Skarb Państwa przejął majątek rusków?
olmert
Za pieniądze ksiądz się modli,
Za pieniądze lud się podli ...

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki