Coraz więcej wypadków z udziałem hulajnóg. Przybywa chętnych na ubezpieczenie

Wypadki, ranni wymagający opieki szpitalnej i rehabilitacji, uszkodzenia mienia – hulajnogi zbierają coraz większe żniwo. Dlatego przybywa użytkowników zainteresowanych wykupieniem polisy chroniącej ich przed ewentualnymi kosztami naprawy szkód - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

(FORUM)

"Jak na razie część firm ubezpieczeniowych oferuje OC i NNW w pakiecie – najczęściej jako dodatek do ubezpieczenia nieruchomości. Zapowiadają jednak stworzenie oddzielnego produktu dla +kierowców+ hulajnóg" - donosi "DGP" we wtorkowym wydaniu.

Dziennik ustalił, że "z kolei firmy wynajmujące jednoślady już teraz często wliczają w usługę OC, ale nie NNW". "Jeśli dojdzie do zdarzenia, w wyniku którego osoba trzecia poniesie szkodę, a operator hulajnóg elektrycznych deklaruje, że w usługę jest wliczone ubezpieczenie OC użytkownika – użytkownik ten jest chroniony polisą. Ale i tak poszkodowany ma prawo skierować przeciwko niemu roszczenie do sądu" – powiedział gazecie Adam Ilkiewicz z Colonnade Insurance.

Potrącenie elektryczną hulajnogą może być kosztowne

Coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem użytkowników elektrycznych hulajnóg. Tłumaczymy, jaką odpowiedzialność cywilną ponoszą takie osoby. 

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ pat/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 marianpazdzioch

Dramatycznie brakuje po prostu ścieżek rowerowych. Analogicznie jak użytkownikom samochodów - dróg. A te które istnieją, są złej jakości. Kostkowa pofalowana nawierzchnia, wąskie, połaczone z ciągami pieszych, liczne skrzyżowania z jezdniami... Socjalistyczna ojczyzna po prostu nie przewidziała, że kiedyś nie wszyscy będą chodzić na piechotę czy jeździć nabitymi do granic wytrzymałości autobusami. No ale oczywiście łatwiej i przyjemniej karać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 grab

Hulajnoga, rower itp, muszą być traktowane jak inne pojazdy poruszające się po drogach publicznych a mandaty za wykroczenia powinny być nie 100 czy 200 zł a 1000 czy 2000.
Policja powinna być prewencyjna i zaangażowana społecznie a nie politycznie.

! Odpowiedz
1 5 anannke

Mógłbyś uzasadnić?
Co do ilości wypadków: to chyba normalne, że skoro przybywa pojazdów to będzie więcej wypadków z ich udziałem?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.