REKLAMA

Coraz więcej firm chce (od)zyskiwać

2011-04-15 10:00
publikacja
2011-04-15 10:00
Dom Maklerski BOŚ S.A., Nokia Siemens Network, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zdecydowały się segregować odpady w ramach projektu Eco Transfer.

Warszawa, 13 kwietnia 2011, Eco Transfer umożliwia firmom i instytucjom bezpłatny odbiór odpadów, które mogą podlegać recyklingowi. Projekt zawiera także elementy edukacji ekologicznej oraz, dzięki środkom ze sprzedaży ekologicznych produktów, wspiera wiejskie szkoły.

W kwietniu do projektu dołączyły kolejne firmy, którym bliska jest idea ekologicznego miejsca pracy. Są to: Dom Maklerski BOŚ S.A., Nokia Siemens Network, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta.

Troska o środowisko jest jednym z priorytetów Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do inicjatywy Eco Transfer. Uważam, że to dobre rozwiązanie dla firm. Z jednej strony pozwala na redukcję kosztów związanych z odbiorem odpadów z biura, z drugiej motywuje do przestrzegania zasad, o których każdy powinien pamiętać, nie tylko w miejscu pracy.- powiedział Radosław Olszewski, Prezes Zarządu DM BOŚ SA.

Eco Transfer jest skierowany do firm i instytucji, ponieważ to właśnie w tych miejscach zużywamy najwięcej materiałów, które mogą podlegać recyklingowi. Według badań firmy Lexmark aż 94% pracowników europejskich biur jest świadomych konsekwencji marnotrawienia papieru w biurach. Mimo wiedzy na temat wpływu segregacji na finanse firmy i środowisko naturalne w dalszym ciągu przeciętny pracownik zużywa aż 34 strony papieru dziennie, z czego 17% jest marnowane.

Uczestnictwo w projekcie Eco Transfer to szereg korzyści finansowych, środowiskowych
i wizerunkowych, m.in.: ograniczenie kosztów wywozu odpadów komunalnych, zmniejszenie zużycia papieru o 20-30%, redukcja zużycia energii oraz surowców - ograniczenie emisji CO2 oraz budowanie proekologicznego miejsca pracy.

Więcej informacji na www.ecotransfer.pl

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki