REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Comarch podpisał umowę na budowę Comarch Data Center w USA

2021-06-10 10:32, akt.2021-06-10 11:55
publikacja
2021-06-10 10:32
aktualizacja
2021-06-10 11:55
Comarch podpisał umowę na budowę Comarch Data Center w USA
Comarch podpisał umowę na budowę Comarch Data Center w USA
fot. Mahod84 / / Shutterstock

Comarch Inc., amerykańska spółka zależna Comarchu, podpisała umowę na budowę Comarch Data Center wraz z infrastrukturą w Mesa, w stanie Arizona - podał Comarch w komunikacie. Wartość umowy wynosi 19,75 mln USD netto, tj. ok. 72,2 mln zł.

Comarch poinformował w komunikacie prasowym, że prace rozpoczną się w czerwcu 2021 roku, a uruchomienie data center planowane jest na połowę 2022 roku.

Centrum przetwarzania danych w Mesie, o powierzchni blisko 3.000 m kw., będzie wykorzystywane do hostowania infrastruktury i aplikacji, wsparcia i utrzymania, realizacji projektów IT, rozwoju biznesu, usług konsultingowych oraz do dostarczania systemów informatycznych.

"Inwestycja we własną infrastrukturę to część strategii Comarch oraz jest związana z planami rozszerzenia działalności biznesowej na rynku amerykańskim, gdzie firma realizuje projekty informatyczne od 1999 roku" - napisano w komunikacie prasowym.

Data center będzie również obsługiwać klientów z krajów Ameryki Południowej.

Aktualnie Comarch świadczy usługi data center dla klientów z Ameryki Północnej i Południowej w wynajmowanych przestrzeniach w Chicago i Columbus oraz w Montrealu i Toronto. Po uruchomieniu ośrodka na terenie USA, wszystkie te serwery zostaną przeniesione do Mesy.

Comarch posiada już własne serwerownie w Polsce (Kraków i Warszawa) oraz we Francji i w Niemczech.

Generalnym wykonawcą data center będzie The Weitz Company. Łączny koszt inwestycji Comarch w budowę nowego ośrodka wyniesie ok. 22 mln USD. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki