REKLAMA

Cognor zdecyduje o zainteresowaniu nabyciem Huty Częstochowa

2020-10-21 13:30
publikacja
2020-10-21 13:30
fot. Katarina Stoltz / FORUM

Cognor zdecyduje o zainteresowaniu nabyciem Huty Częstochowa po zapoznaniu się z warunkami przetargu - poinformował PAP Biznes członek zarządu spółki Krzysztof Zoła.

"Jeśli chodzi o Hutę Częstochowa, to czekamy na warunki przetargu i dopiero wówczas będziemy podejmowali decyzję o naszym zainteresowaniu. Będziemy to rozważali w zależności od ceny, ale również od innych warunków przetargu" - powiedział Zoła.

Według informacji medialnych wśród zainteresowanych nabyciem Huty Częstochowa są grupa Sunningwell i Corween Investments, spółka celowa Liberty House. Pierwsza ma umowę na dzierżawę zakładu do końca czerwca 2021 roku.

Oferta spółki należącej do grupy Sunningwell, o wartości 220 mln zł, została niedawno wybrana w przetargu na zakup hutniczego majątku. Termin finalizacji upłynął 5 października. Oferent wpłacił jedynie 22 mln zł wadium, lecz nie zapłacił w terminie zadeklarowanej kwoty za przedsiębiorstwo, więc umowa sprzedaży nie została zawarta. Dlatego obecnie brany jest pod uwagę tryb sprzedaży z wolnej ręki.

Przed rokiem Cognor był zainteresowany dzierżawą Huty Częstochowa z prawem pierwokupu, po tym jak Sąd Rejonowy w Częstochowie ogłosił jej upadłość.

Członek zarządu powiedział w środę, że w zakładach grupy Cognor są pojedyncze przypadki zachorowań na koronawirusa, ale bez wpływu na produkcję.

"Mamy w grupie pojedyncze przypadki zachorowań na koronawirusa oraz osób na kwarantannie. Dotychczas nie było z tego tytułu konieczności ograniczania lub wstrzymywania produkcji w żadnym naszym zakładzie" - powiedział.

Cognor prowadzi działalność w dwóch głównych obszarach: produkcji półwyrobów i wyrobów hutniczych ze stali zarówno długich (pręty gładkie, płaskowniki, kształtowniki), jak i płaskich (blachy grube i cienkie), a także skupu, przerobu i sprzedaży złomów stali i metali nieżelaznych. Grupa zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Huta?..
Polowy jej nie ma, reszta wydzierzawiona innym podmiotom..

Mega balagan..
Glupich szukaja..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki