Coca-Cola oddała Krym Rosji, Ukraina protestuje

Coca-Cola oddała Krym Rosji, Ukraina protestuje. Chodzi o reklamę producenta napojów. Koncern wykorzystał w niej mapę, na której okupowany przez Moskwę ukraiński półwysep, znalazł się w granicach Rosji.

Reklama została umieszczona przez producenta napojów w jednej z sieci społecznościowych. Wywołało to falę oburzenia wśród ukraińskich internautów. Wielu zapowiedziało, że zrezygnuje ze spożywania produktów tego koncernu.

Do sprawy odnieśli się też ukraińscy dyplomaci. Ambasada Ukrainy w Stanach Zjednoczonych wysłała do Coca-Coli i Departamentu Stanu pisma, w których wyraziła zaniepokojenie w związku z opublikowaniem przez amerykański koncern mapy przedstawiającej Krym w granicach Rosji. Jak zaznaczono, działania Coca-Coli stoją w jawnej sprzeczności ze stanowiskiem Stanów Zjednoczonych w sprawie okupacji Krymu.

Przedstawicielstwo Coca-Coli na Ukrainie przeprosiło Ukraińców za nieporozumienie związane z publikacją mapy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Paweł Buszko-Kijów/em/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 7 ~DarekD

Jankesi z Coca Coli przez przypadek powiedzieli to co jest zgodne z prawdą historyczną tamtych terenów. Oficjalnie wladze USA teraz będą banderowców przepraszać, ale nieoficjalnie potwierdzają tym, że Rosjanie zrobili z Krymem wszystko poprawnie.

! Odpowiedz
3 7 ~realista

Myślę ,że Pan słabo zna historie - Krym zawsze był ojczyzną Tatarów Krymskich bardziej lub mniej przyjaznych Polsce ale zawsze- resztę można doczytać.Ale bardziej niebezpieczne jest to ,że w pseudo wyborach na Krymie w Sewastopolu frekwencja wyniosła 123% co jednoznacznie wskazuje na fałszerstwo, . Po za tym stanowi to precedens nie do zaakceptowania. Już raz Rosjanie chcieli wymusić na Polsce korytarz (na wzór pomysłów Hitlera) do Kaliningradu.
Więc możemy się któreś nocy obudzić i dowiedzieć ,że "zielone ludziki" chadzają po Suwałkach
i właśnie trwa referendum.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~autor

Jak się jest rusofilem i rodzina była zależna od rosji to tak się interpretuje fakty.

! Odpowiedz
1 1 ~realista odpowiada ~autor

To proszę zinterpretować fakty ......

! Odpowiedz
2 5 ~zez odpowiada ~realista

Precendensem w powojennej historii Europy to był casus Kosowa. To właśnie Europa Zachodnia i USA otworzyła tę puszkę Pandory

! Odpowiedz
0 1 ~jaro odpowiada ~realista

co ty sie dziwisz dzisiejsze jelopki za historie uwazaja to co sie dzialo kilka lat wczesniej , malo kto zna dobrze historie

! Odpowiedz
0 1 ~gfd odpowiada ~realista

Akurat to wynika z tego, ze nie mogli dostac oficjalnych danych mieszkancow z ukrainskiej komisji wyborczej, ktora pokazala im wala ...

Wiec wyszlo jak wyszlo ... z iloscia osob jakie glosowaly ...

Na ukrainie ostatnio pare regionow i miast (tam gdzie nie palaja miloscia do wladzy w Kijowie) nie mialo mozliwosci glosowania. To nazywasz "demokracja" ?. Uprawieni do glosowania sa tylko zwolennicy ? ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~ZZ

jak coś czego nie ma może protestować wobec coca-coli ?

! Odpowiedz
1 3 ~BMW

następny w kolejności jest premier Bawarii

! Odpowiedz
11 35 ~StanRS

A szmatławce typu "The Washington Post" które są tym dla Amerykanów, jak w Polsce Gazeta Wyborcza dla lemingów. Jak napiszą "polskie obozykoncentracyjne", to nie wyrażają ubolewania i nie przepraszają, ani nie sprostują, nawet jak polska ambasada w Washingtonie interweniuje. To samo jest z Burakiem O. jak powie takie kłamstwo publicznie. Taki to jest największy "sojusznik" Polski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil