REKLAMA

NOWE DANECo trzeci obywatel Niemiec nie może sobie pozwolić na niespodziewane wydatki

2022-10-05 14:18
publikacja
2022-10-05 14:18

Odsetek osób, które ze względu na swoją sytuację materialną nie były w stanie pokryć większych, niespodziewanych wydatków w wysokości 1150 euro z własnych środków finansowych, wyniósł w Niemczech w 2021 roku 31,9 - poinformował w środę Federalny Urząd Statystyczny. To prawie jedna trzecia obywateli.

Co trzeci obywatel Niemiec nie może sobie pozwolić na niespodziewane wydatki
Co trzeci obywatel Niemiec nie może sobie pozwolić na niespodziewane wydatki
fot. hanohiki / / Shutterstock

Według obliczeń urzędu statystycznego grupa ta była więc w Niemczech większa niż np. we Francji (27,6 proc.) i Holandii (15,1 proc.). W Rumunii, Chorwacji, Grecji, na Cyprze i Łotwie ponad 40 proc. mieszkańców nie miało wystarczających rezerw finansowych na nieplanowane większe wydatki.

Wysokość poważnych, nieoczekiwanych wydatków została wyliczona dla każdego kraju indywidualnie, w zależności od poziomu dochodów. W Niemczech próg określono na 1150 euro.

Według danych dwie piąte (40 proc.) ludności w Niemczech musiało w 2021 roku zadowolić się dochodem netto poniżej 22 tys. euro. Jedna piąta społeczeństwa miała do dyspozycji tzw. dochód ekwiwalentny netto w wysokości mniejszej niż 16 300 euro rocznie. Z drugiej strony 40 proc. miało dochody w wysokości 28 400 euro i więcej - informują statystycy.

bml/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
trolley
Co trzeciego Niemca nie stać, co piatego Polaka stać. Może o tym napiszecie? Wystarczy spojrzeć na poziom oszczędności ludzi tu i tam. Przepaść gdzie przecietny Polak że swoimi oszczędnościami to przy Niemcu żebrak.
zene
Sytuacja nie jest stabilna, bo bieda rosnie
Posiadanie dzieci, jest praktycznie niemozliwe
A to jest "bogaty kraj" w UE, inni maja gorzej

Kiedy panstwa 3. swiata sie dorabiaja, UE spada po równi pochylej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki