Co powie Falenta prokuratorom?

Marek Falenta zostanie w następnym tygodniu wezwany do prokuratury - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

(fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM)

Dziennik informuje, że Falenta ma być wezwany do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Wezwanie ma związek ze złożeniem wyjaśnień w ramach śledztwa dotyczącego tzw. małej afery taśmowej, w której Falenta jest podejrzany.

"Rz" pisze, że po rewelacjach biznesmena z listów do premiera, prezesa PiS i prezydenta Dudy, w których groził, że ujawni "prawdę o podsłuchach" w restauracjach i rzekomych "mocodawcach z PiS", "przyszła pora na weryfikację jego obietnic".

Jak powiedział "Rz" obrońca Falenty mec. Marek Małecki, to jak jego klient zachowa się w prokuraturze, jest jego własną decyzją. Dodał jednocześnie, że obecnie "trwa ustalanie terminu przesłuchania".

"Wyjaśnianie +bomb+ Falenty ma duże znaczenie procesowe. Falenta może w nim bezkarnie kłamać (świadkowi groziłaby kara za zeznanie nieprawdy). Jako podejrzany może też odmówić wyjaśnień, ale jeśli to zrobi, zamknie drogę do weryfikacji informacji, które podał" - czytamy w "Rz".

kub/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 mith21

W pańskie PiS gdzie prokuratura jest de facto organem partyjnym pytanie nie brzmi co Falenta powie prokuraturze ale co prokuratura usłyszy.

! Odpowiedz
0 4 1a2b

Że jest niewinny.

! Odpowiedz
7 14 specjalnie_zarejestrowany2

Tak się kończą interesy z politykami, dyskredytacja w propagandowych mediach, nakaz aresztowania a na koniec seryjny samobójca.

! Odpowiedz
2 12 antek10

Za ukrywanie prowodyra (współwinnego) powinine dostac ekstra 5 latek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil