Co powie Falenta prokuratorom?

2019-06-17 06:45
publikacja
2019-06-17 06:45

Marek Falenta zostanie w następnym tygodniu wezwany do prokuratury - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

/ fot. MAREK WISNIEWSKI / FORUM

Dziennik informuje, że Falenta ma być wezwany do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Wezwanie ma związek ze złożeniem wyjaśnień w ramach śledztwa dotyczącego tzw. małej afery taśmowej, w której Falenta jest podejrzany.

"Rz" pisze, że po rewelacjach biznesmena z listów do premiera, prezesa PiS i prezydenta Dudy, w których groził, że ujawni "prawdę o podsłuchach" w restauracjach i rzekomych "mocodawcach z PiS", "przyszła pora na weryfikację jego obietnic".

Jak powiedział "Rz" obrońca Falenty mec. Marek Małecki, to jak jego klient zachowa się w prokuraturze, jest jego własną decyzją. Dodał jednocześnie, że obecnie "trwa ustalanie terminu przesłuchania".

"Wyjaśnianie +bomb+ Falenty ma duże znaczenie procesowe. Falenta może w nim bezkarnie kłamać (świadkowi groziłaby kara za zeznanie nieprawdy). Jako podejrzany może też odmówić wyjaśnień, ale jeśli to zrobi, zamknie drogę do weryfikacji informacji, które podał" - czytamy w "Rz".

kub/ pś/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mith21
W pańskie PiS gdzie prokuratura jest de facto organem partyjnym pytanie nie brzmi co Falenta powie prokuraturze ale co prokuratura usłyszy.
specjalnie_zarejestrowany2
Tak się kończą interesy z politykami, dyskredytacja w propagandowych mediach, nakaz aresztowania a na koniec seryjny samobójca.
antek10
Za ukrywanie prowodyra (współwinnego) powinine dostac ekstra 5 latek.

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki