REKLAMA

SONDAŻCo piąty Polak rozważał wyjazd z kraju w związku z sytuacją w regionie

2022-10-17 07:00
publikacja
2022-10-17 07:00

Co piąty Polak rozważał wyjazd z kraju w związku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa w regionie - wynika z sondażu przeprowadzonego w mijającym tygodniu przez SW Research dla rp.pl.

Co piąty Polak rozważał wyjazd z kraju w związku z sytuacją w regionie
Co piąty Polak rozważał wyjazd z kraju w związku z sytuacją w regionie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W sondażu, którego wyniki opublikowano w niedzielę, zadano pytanie, czy w związku z sytuacją zagrożenia bezpieczeństwa w naszej części Europy rozważała Pani/rozważał Pan wyjazd z Polski.

Odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 6,2 proc. ankietowanych, a "raczej tak" - 16,8 proc.

Natomiast 34,7 proc. badanych stwierdziło, że "raczej nie" rozważało wyjazdu z Polski, z kolei 27,1 proc. "zdecydowanie nie" rozważało takiej możliwości. 15,2 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Wyniki badania senior skomentowała w rozmowie z rp.pl project manager w SW Research, Wiktoria Maruszczak. "Bliżej pozostania w kraju wobec aktualnej sytuacji zagrożenia jest 4 na 10 osób w wieku powyżej 50 lat (39 proc.). Osoby z wykształceniem średnim najczęściej (38 proc.) skłaniają się w stronę pozostania w kraju" - zauważyła.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"Niepewną chęć nieopuszczania Polski w związku z panującą sytuacją zagrożenia wyraziły 4 na 10 osób (41 proc.) z dochodem nieprzekraczającym 2000 zł netto, a także niewiele niższy odsetek badanych (40 proc.) mieszkających w miastach poniżej 20 tys. mieszkańców" - dodała.

Badanie przeprowadzono wśród użytkowników panelu on-line SW Panel 11-12 października br. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. (PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ ktl/

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
konik_garbusek
Rozmazwialem z kilkoma osobami, generalnie zwiewac najbardziej chcieli wyborcy pieknego Rafała, niemal panika w oczach i gdzie kupowac bilety jakby wojna. Na ulicach krzyczec ze aborcja, prawa kobiet, dzików itd, ale jak zagrozenie kraju, trzeba by cos dac wiecej z siebie niz pare minut na spędzie, to ulalala, troche ciezej.
eunuchy_z_ue
Polska to strefa bufirowa dla zachodu, nikt za nas umierać nie będzie. Dobrze że ruscy nic do nas nie mają. Trzymać się z dala od tej wojny. Ani Ukraina ani ruscy nie są naszymi przyjaciółmi
jarekzbyszek
Nie tylko jest to związane z sytuacją w regionie a przede wszystkim z nieodpowiedzialną polityką PIS. Kto ma jeszcze wolne środki inwestuje w nieruchomości za granicą np w Hiszpanii.
eunuchy_z_ue
a juden media zagrzewają Polaków do walki z ruskimi:) chętnych jakoś brak
ebm242
Co piąty rozważał. Naturalny odruch ale niewielu to zrobiło. Polska to piękny kraj. Jak będzie trzeba wielu będzie o niego walczyć. Jeśli Rosja zaatakuje jakikolwiek kraj Nato dojdzie do III Wojny Światowej na pełną skalę. Żadne miejsce w Europie nie zapewni bezpieczeństwa. Trzeba będzie wziąć karabin i bronić się przed bandycką Co piąty rozważał. Naturalny odruch ale niewielu to zrobiło. Polska to piękny kraj. Jak będzie trzeba wielu będzie o niego walczyć. Jeśli Rosja zaatakuje jakikolwiek kraj Nato dojdzie do III Wojny Światowej na pełną skalę. Żadne miejsce w Europie nie zapewni bezpieczeństwa. Trzeba będzie wziąć karabin i bronić się przed bandycką dziczą ze wschodu.
polonu
dopiero się zacznie , będą wiać jak rude myszy z tego kraju . albo miska ryżu .
ebm242
Na razie to wy ruskie uciekacie przed udziałem w wojnie waszego Putina z Ukrainą. Ilu was już uciekło ? Milion ? Więcej?
nsjanusz
Wiać ro ruskie wieją jak przed POLAKAMI w 1920
33karol33
gdy wybrano Trumpa na prezydenta amerykanie szturmowali stronę Immigration and Refugee Board of Canada. I co z tego, ktoś wyjechał?

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki