REKLAMA
PIT 2023

Co nowy rząd zrobi z zaporą na granicy polsko-białoruskiej? Poseł KO wyjaśnia

2023-11-30 09:24
publikacja
2023-11-30 09:24

Zapora na granicy polsko-białoruskiej zostanie wzmocniona. Polska nie potrzebuje płotu, tylko skutecznej zapory. Dzisiaj polska granica jest dziurawa jak sito - my to zmienimy - zapowiedział w czwartek w Polsat News poseł KO Marcin Kierwiński.

Co nowy rząd zrobi z zaporą na granicy polsko-białoruskiej? Poseł KO wyjaśnia
Co nowy rząd zrobi z zaporą na granicy polsko-białoruskiej? Poseł KO wyjaśnia
fot. Leonid Shcheglov / / TASS

Kierwiński zapewnił, że zapora na granicy polsko-białoruskiej zostanie, ale będzie ona wzmocniona. "Zrobimy wszystko, aby była ona naprawdę skuteczna. Dziś mamy płot, Polska nie potrzebuje płotu, tylko skuteczną zaporę. Tam potrzebne są nowe rozwiązania chociażby teleinformatyczne i realne wzmocnienie tego, co robi straż graniczna" - wskazał.

"Straż graniczna robi fantastyczną robotę, ale oni po prostu potrzebują wsparcia w zakresie obrony granic" - ocenił poseł KO. "Ta zapora zostanie wzmocniona. Zrobimy wszystko, żeby nasza granica była bezpieczna, natomiast bezpieczeństwo nie wyklucza humanitarnego zachowania" - zaznaczył.

Przyznał, że jego zdaniem, "to, co się dzieje na polskiej granicy, jest dziś cały czas nieakceptowalne". "Polska granica jest dziurawa jak sito - my to zmienimy" - powiedział.

"Jeżeli chodzi o realizację tej inwestycji oczywiście będzie audyt" - dodał Kierwiński.

Na 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy i w całości jest już użytkowany przez polskie służby graniczne.

SG wybrała niedawno wykonawcę takiej zapory elektronicznej również na rzece Bug, wzdłuż granicy z Białorusią w województwie lubelskim. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (36)

dodaj komentarz
salad77
Czyli przestali rżnąć głupa.
ssmentek
Dalej rżnie głupa mówiąc o poprawieniu skuteczności zapory. Ta zapora to przede wszystkim ludzie. To sobie wyobraź, że jesteś w takiej straży granicznej narażasz zdrowie i ludzie a teraz będziesz miał za szefów ludzi wybranych ze środowisk które opisywały cie publicznie jako "śmiecia".
inwestor.pl
Ja bym postawił Szczerbę i Jońskiego zamiast zapory. Ci dwaj są lepsi niż strach na wróble.
slawekkry
Nitrasa bym dorzucił , lubi agresje
niederfurzdorf
Taka zmiana. Teraz straż graniczna wykonuje fantastyczną robotę (Kierwiński ). PiS jednak nie łamał Konstytucji (Morozowski) . 500+ to nie rozdawnictwo . Damy 800 a 500 mieliśmy już przygotowane (Tusk) . NEO KRS to jednak pełnoprawna, legalna KRS ( tzw opozycja DEMOKRATYCZNA, z byłymi sekretarzami PZPR na listach ). Jak to lemingi Taka zmiana. Teraz straż graniczna wykonuje fantastyczną robotę (Kierwiński ). PiS jednak nie łamał Konstytucji (Morozowski) . 500+ to nie rozdawnictwo . Damy 800 a 500 mieliśmy już przygotowane (Tusk) . NEO KRS to jednak pełnoprawna, legalna KRS ( tzw opozycja DEMOKRATYCZNA, z byłymi sekretarzami PZPR na listach ). Jak to lemingi ogarniają ?
katzpodola
czyżby Kierwiński chciał jak to mówił Tusk, prąd podłączyć?
niederfurzdorf
Ale bełkot !!! Straż graniczna robi fantastyczną robotę!!!! Że co? To już nie mordercy, ścierwa, banda psów . Człowieku , znasz takie słowo jak honor????
niederfurzdorf
Co pan gada panie Kierwiński? Wzmocnić zaporę? Jak? Prądem? To już nie będą umierać uchodźcy jak przez 2 lata praliście mózgi lemingom i ludziom w całej Europie przy wsparciu tv byłych zomowców? A to jednak nie uchodźcy tylko jak kilka tygodni temu stwierdził Niemczyk , szef UOP u Tuska, to była jednak akcja hybrydowa ruskich i Co pan gada panie Kierwiński? Wzmocnić zaporę? Jak? Prądem? To już nie będą umierać uchodźcy jak przez 2 lata praliście mózgi lemingom i ludziom w całej Europie przy wsparciu tv byłych zomowców? A to jednak nie uchodźcy tylko jak kilka tygodni temu stwierdził Niemczyk , szef UOP u Tuska, to była jednak akcja hybrydowa ruskich i białoruskich służb kryptonim Śluza, o której wszyscy w NATO od lat wiedzieli i pisiory wiedziały tylko nie przygotowały Polski na ten atak !!!! Cała prawda całą dobę .
jarunia
przecież tam nigdy nie było żadnej zapory, to były kłamstwa PIS i prezentacje komputerowe
and00
Mówi jak by był z PiSu
Ochojska, Franek, Jachira i cała reszta PO zawału dostanie

Ja się cieszę, ale co ze znowu oszukanymi wyborcami PO którzy głosowali na zupełnie inny program?

Powiązane: Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki