REKLAMA

Co drugi Włoch gotowy zawiadomić policję o zakazanych zabawach w sylwestra

2020-12-30 19:33
publikacja
2020-12-30 19:33
fot. cottonbro / Pexels

Prawie połowa Włochów gotowa jest zawiadomić policję o zabronionych z powodu pandemii hucznych zabawach sylwestrowych - wynika z sondażu. Jak zauważono, ta szczególna czujność wynika z tego, że 76 proc. osób zrezygnowało w tych dniach ze spotkań z bliskimi.

Sondaż Instytutu Ixe dotyczący planów mieszkańców Włoch na tegorocznego sylwestra czasów zarazy wskazuje, że 47 procent badanych deklaruje zamiar zgłoszenia siłom porządkowym przypadków łamania przepisów, gdy w ich sąsiedztwie odbywać się będą przyjęcia z udziałem wielu osób.

Rządowy dekret dopuszcza możliwość zaproszenia do domu w dniach świąteczno-noworocznego częściowego lockdownu tylko dwóch dorosłych osób. Ponadto w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia obowiązywać będzie godzina policyjna od 22 do 7.

Z sondażu wynika, że 23 procent jego uczestników w ostatniej chwili podejmie decyzję, czy dzwonić na policję. 30 procent Włochów deklaruje, że nie zrobi tego, jeśli ich sąsiedzi naruszą przepisy. (PAP)

sw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
carlito1
Tak właśnie działają komunizm i totalitaryzm...
ravauw
Wiekszosc narodow w europie zrobilyby to samo, w krajach post komunistycznych donosicielstwo jest pietnowane, na zachodzie to praktyka. Taka jest prawda!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
wizytator
A pytali rodowitych Włochów czy tych "zza Buga"?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki